Šport

Slaloma Huetu in Sauerbreijevi

Maribor, 09. 02. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Francoz Nicolas Huet in Nizozemka Nicolien Sauerbreij sta zmagovalca paralelnega slaloma v deskanju za svetovni pokal v Mariboru. Edini Slovenec Dejan Košir je v finalu izpadel že v prvem krogu in osvojil 16. mesto.

Dejan Košir je osvojil 16. mesto
Dejan Košir je osvojil 16. mesto FOTO: Reuters

Huet je v ponovljenem finalu sobotne veleslalomske tekme premagal svetovnega prvaka Avstrijca Siegfrieda Grabnerja, tretje mesto pa je osvojil vodilni v svetovnem pokalu Francoz Mathieu Bozzetto. Sauerbrijeva je svojo drugo zmago v svetovnem pokalu dosegla potem, ko je v finalu premagala nekdanjo svetovno prvakinjo Nemko Heidi Renoth. Tretja je bila zmagovalka sobotnega veleslaloma Francozinja Julie Pomagalski.

Edini slovenski predstavnik Dejan Košir je v finalu izpadel že v prvem krogu in osvojil 16. mesto. Rok Flander je bil v kvalifikacijah 23., Tomaž Knafelj 26., Žan Košir pa ni pripeljal do cilja. Tina Šolar je bila v kvalifikacijah 35.