V Indianapolisu so si gostje iz Houstona želeli prekiniti niz 11 zaporednih porazov, a jim to na koncu ni uspelo. Glavni krivec za poraz je bil Indianin Reggie Miller, ki je s 25 točkami dosegel rekord sezone, tako kot že mnogokrat v svoji karieri pa je ponovno zadeval takrat, ko je bilo najbolj potrebno, v podaljšku. S trojko ob koncu dodatnega dela je Pacerse popeljal do 13. zmage v sezoni, kar jih ob 11 porazih uvršča na tretje mesto v centralni skupini. Za domače je Al Harrington dosegel 23 točk in zbral 15 skokov, z istim številom košev se lahko pohvali tudi Jermaine O'Neal, svoj delež pa sta prispevala tudi Jalen Rose (20 točk) in Jamaal Tinsley, ki je uspešno razigral soigralce, ob koncu je namreč zbral kar 18 podaj. Za goste, ki so podaljšek izsilili s trojko Moochija Norrisa 0,6 sekunde pred koncem rednega dela, je Oscar Torres dosegel 24 točk, Kenny Thomas pa eno manj.
V Charlottu so domači Sršeni z odlično predstavo celotnega moštva brez težav ugnali Toronto. Največ košev je dosegel Lee Nailon 18, naziv igralca dvoboja pa si je prislužil Baron Davis, ki je 17 točkam dodal še 15 podaj. V vrstah Toronta je bil kot ponavadi najučinkovitejši Vince Carter z 31 točkami in to kljub temu, da si je že v prvi četrtini ob trku z Davisom rahlo poškodoval zapestje. Na tekmi se je še enkrat pokazala velika odvisnost Toronta od igre svojega prvega moža. V prvem polčasu, ko Carterju ni šlo, so domači povsem prevladovali, si priigrali že 29 točk prednosti, po strelski prebuditvi v drugem delu, v katerem je Air Canada dosegel kar 21 točk, pa so se uspeli približati na vsega devet točk zaostanka. A dokončen preobrat jim le ni uspel.
Detroit je z zmago proti Kratkohlačnikom potrdil primat najboljše ekipe vzhodne konference (14-6). V domači vrsti so gledalci lahko videli razpoloženega Jerryja Stackhousa, ki je tokrat dokazal, da ne zna samo sebično polniti koš nasprotnikov, ampak tudi lepo in uspešno podajati soigralcem. Statistiki so mu poleg 19 košev na tekmi našteli kar 13 podaj, kar je njegov najboljši dosežek v karieri. Pri gostih, ki so po odstopu trenerja Jeffa Van Gundyja zabeležili dva poraza in zmago, je bil najučinkovitejši Latrell Sprewell z 22 točkami, Marcus Camby pa je prispeval 20 točk in 16 podaj.
Dallas je še tretjič zapored premagal Cleveland. Gostje so nastopili brez organizatorja igre Andreja Millerja, ki se zaradi poškodbe ramena prvič po 185 zaporednih tekmah ni pojavil na igrišču. Domači so njegovo odsotnost znali izkoristiti in zasluženo zmagali, šele drugič v zadnjih petih tekmah. Srečanje je odločila natančnost zunanjih igralcev Teličkov, ki so dosegli kar osem trojk. Koš gostov je najbolj polnil Michael Finley (22 točk), svoj delež pa so prispevali tudi Tim Hardaway, Steve Nash (oba po 17 točk) ter Nemec Dirk Nowitzki (15).
Tracy McGrady je v Oaklandu še enkrat več potrdil, da je trenutno v izjemni formi, ki pa jo je tokrat za razliko od nekaterih prejšnjih dvobojev z zmago unovčila tudi ekipa Orlanda. McGrady je še tretjič v šestih dneh dosegel mejo 40 točk, tokrat tudi z odličnim metom iz igre 19:30. Gostje so v zadnji minuti nekaj trenutkov po nepotrebnem trepetali za zmago, saj so 48 sekund ped koncem že vodili za 12 točk, zatem pa popustili. Domači so dosegli 8 zaporednih točk, a je njihove upe s košem in zadetim dodatnim prostim metom 15 sekund pred koncem pokopal Horace Grant.
Denver je brez trenerja Dana Issla, ki ga je klub zaradi žalitev enega od gledalcev suspendiral za štiri tekme, dosegel prvo zmago v šestih tekmah. Voshon Lenard je za domače dosegel 25 točk, od tega 13 v zadnji četrtini, Nick Van Exel, ki je med tednom izrazil željo, da zapusti Nuggetse, pa je prispeval 20 točk, od tega 14 v tretji četrtini, ko so domači izničili 14 točk prednosti gostov. Za goste sta novinca Shane Battier in Pau Gasol dosegla vsak po 19 točk in 15 skokov.