Slovenci klonili v Minsku

Ljubljana, 11. 10. 2006 07.27 |

Slovenska nogometna reprezentanca je v tretji tekmi kvalifikacij za nastop na EP 2008 s 4:2 izgubila proti Belorusiji.

Slovenski nogometaši danes potrebujejo vsaj neodločen izid
Slovenski nogometaši danes potrebujejo vsaj neodločen izid FOTO: Jani Dolinšek

Slovenska nogometna reprezentanca je po tekmi proti Bolgariji spet morala priznati premoč nasprotnikov. Belorusi so tako na domačih tleh slavili z rezultatom 4:2.

Makedonci, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec, so bili s 3:0 boljši od Andore.

Za pravo presenečenje so s šele čettro zmago na uradnih mednarodnih tekmah poskrbeli Maltežani, ki so z 2:1 odpravili Madžare. Nazadnje so zmagali leta 1993 proti Estoniji.

Za Slovenijo sta zadela Boštjan Cesar, ki je v polno zadel v 17. minuti, in Klemen Lavrič, ki je nasprotnikovega vratarja premagal v 43. minuti. Za Belorusijo, ki je tudi povedla v prvem polčasu, so bili uspešni Denis Kovba, Sergej Kornilenko, ki je zadel dvakrat, in Vladimir Koritko (85.).

Brane Oblak je po tekmi povedal: "Belorusi so imeli svoj dan. Bili so za razred boljši, kar pripisujem dejstvu, da imamo mlado in neizkušeno ekipo. Imeli smo rezultat, vendar nismo zdržali, v obrambi smo na čelu z vratrajem storili preveč katastrofalnih napak."

Prvo kvalifikacijsko tekmo v skupini G je naša vrst v Bolgariji izgubila s 0:3, v soboto pa je vso v Celju domači slavili z rezultatolm 2:0 nad Luksemburgom.

Glede na dosedanje izide in položaj v skupini je Slovenija potrebovala vsaj neodločen izid, da bi ostala v igri za eno izmed prvih dveh mest, ki vodita v Švico in Avstrijo.

Slovenci so nastopili v postavi Borut Mavrič, Ilič, Matej Mavrič, Cesar, Jokič, Komac (Žlogar), Koren, Ačimovič (Čeh), Birsa, Novakovič, Lavrič.

12. 10. 2006 14.57
Imamo zvezo katera niti ne ve, da je nogometna, novinarje kateri niso sposobni v 4 letih, spremeniti ničesar. Trenerja, kateri,...igralcem pa "kapa dol" da se sploh odzovejo, povabilu v družbo nesposobnih,..saj tako postanejo še oni,..DRUŽBA NESPOSOBNIH!!
vucko80@email.si
12. 10. 2006 14.01
Oblakova izjava za RTV (med drugim) ..."ko imamo Mileta, nam se nekako gre, ko pa gre on ven, pa se cist porusi sistem, nimamo vec nikogar, ki bi vsaj malo drzal igro" (zakaj si ga potem menjal?)... "menjal pa sem ga zato, da bi se bolj zaprli" (pri izidu 3:2???)
user491
12. 10. 2006 10.01
morte vedet da ravno dobr nogomet reprezentance NAJBOLJE promovira državo. lejte CRO ko je bila tretja na SP '98. vsi vedo kdo je Hrvaška in vsi poznajo Šukerja. tolikšnega vpliva smučarija nima (kao "naš" šport). in tud tu nas Hrvati ščijejo. (svaka jim čast, ker vem, da oni kot država veliko vlagajo v mnoge športne panoge)
Materi
12. 10. 2006 09.53
Koliko denarja je šlo za njihov odhod v Minsk. Gledam na TVju preden so odpotovali v Minsk in ni mi bilo jasno, od kod toliko igralcev? Seveda, delegacija! Tako številčna?... :) Obnašanje vseh je preveč zvezdniško. Zaradi takih tekem sem proti temu, da se naredi velik štadion v Lj, naj se denar vlaga raje drugam, kajti takih tekem ne bi spremljal niti na Tv. Nogometaši so vedno bili pri nas skoraj najbolj plačani igralci, pa nikoli nič. Dejmo se sprijaznit, tak nogomet ni naš slovenski šport.
rosomoh@email.si
12. 10. 2006 09.32
Ponavljam kar sem enkrat že napisal. Naš nogomet se lahko izboljša samo s prihodom TUJEGA selektorja.Mogoče je bil Oblak dober nogometaš,trener je zanič.Trenerja morajo igralci vikati.Srbija je v nogometu precej boljša od SLO pa so uvozili španskega trenerja in bolje jim gre. Btw...kateri je tisti nogometaš,ki ima z dratom zvezano glavo?
babibon12@hotmail.com
12. 10. 2006 07.19
Krivec je znan: Nastja Čeh je včeraj res slabo igral! ;)))) Za poraz včeraj je kriv Oblak. Temu se reče -> po odmoru je beloruski trener Oblaku pokazal, kaj je to taktika.
lauda@email.si
12. 10. 2006 06.50
Ja nogomet nam je res v rasulu, zadnjič sem gledal na nova tv o tem kako naj bi ustanovili ligo ex-yu prav zaradi tega ker je nogomet cele bivše yuge u k.!
user491
12. 10. 2006 01.01
ni v Oblaku (njega pustite). Phil Jackson je carski trener ker je pr Bullsih meu Jordana in Pippena in ostale norce, pr Lakersih pa Kobeja in Shaqa (primer). Katanec je meu Zahota, Pavlina, Karića, Udoviča, Simketa, Galića, Čeha (sami norci) in je biu zato dobr trener. tud če se prpele Mourinho nam ni spasa. premajhni smo za nogomet. edino Zavrl (prosim DOL)
kritika@email.si
11. 10. 2006 22.53
Spet vsi Slovenčki pametni a večina jih nima blage veze o nogometu.
Buucka
11. 10. 2006 22.25
Glej trener se more zamenjat ker to kar prikazujejo nogometaši je čista beda, ni volje ni borbe dobesedno nič od nič! Poraz od poraza se razlikuje če bi se saj boril dobr bi saj neki blo tko so nas pa eni Belorusi smešil cel drug polčas, kar je pa več kot žalostno!! aja pa še to za nas so bli Pavlin pa Udovič ....kar so za nizozemsko bili Van Basten,Rijarkad....
mkrajner@siol.net
11. 10. 2006 22.20
To so naši najboljši igralci ki jih imamo in če ti ne morejo igrati bolje je vprašanje če bi lahko Srečko naredu kej več iz njih.Nisem strokovnjak za nogomet ampak stalno menjat trenerje nas ne bo nikamor pripeljalo.Tudi ne mislim zagovarjati delo NZS ampak če tam ne bi bilo nekaterih ljudi Slovenija nikoli ne bi videla EP in SP.Sedaj pa razni Pvlini .Udoviči,Keki itd. pametujejo po TV kako ta ekipa zmore več,ja očitno majo o sebi visoko mnenje samo niso pa povedal kako bi oni dosegli boljše rezultate.Očitno jih mikajo položaji na NZS in pa selektorski stolček.Samo Pavlin ni in nikoli ne bo Van Basten ali Rijarkard
Rijad Proši?
11. 10. 2006 22.14
samo Katanec je imel kader Đurovski bi pa popušil isto kot Oblak. Če ti nimaš igralcev , ki igrajo v dobrih evropskih klubih nimaš iz česa sestavit ekipe. Edino kar nam preostane je , da malo zmanjšamo pričakovanja in upamo še na kakšno dobro tekmo.
Buucka
11. 10. 2006 22.08
ne nsim biu to jst butthead ne vem sej sm napisu mogoče se to sliši neumno sam mi je res podoben Katancu ker ma občutek za igralca .....ne vem mogoče se motim
butthead@email.si
11. 10. 2006 21.57
ja js tut pravm da iz teh igralcev ne bo nč več v tem ciklusu.niti ni bilo za pričakovat.vsaj js nisem.grgec,mm...ta tvoj post v katerem si zapisal za djurovskega mi je pa znan iz foruma rtvslo.si.tam sem enako prebral od nekoga ki predlaga djurovskega.si bil to ti?:=))
Buucka
11. 10. 2006 21.37
Še zmer mislim da se bi dal iz teh igralcev neki naredit dobr v teh kvalifikacijah na žalost ne; sam za začetek se bi blo treba nekatrerim igralcem zahvalit pa najdt sposobnega selektorja!! Mogoče se zdi mal čudno sam jst bi predlagu Đurovskega ker po mojem ima občutek za igralce kokr je to meu Katanec!
11. 10. 2006 21.23
grgec- ne verjamem več, da bi menjava selektorja še kaj spremenila, če ti nimaš kadra ,nimaš iz česa narediti reprezentance. Ne živimo za nogomet tako kot nekatere druge države.
romankle
SLO nogomet je res guznu po zaslugi takih gospodov kot so v vrhu zveze predvsem pa selektorja, ki po mojem nima pojma kaj bi z izbrano vrsto počel. Vsak pokavc že v prvih minutah vidi da Mile ni v formi da obramba ne ve kaj naj dela, da sredine ni nikjer, da so napadalci brez žoge, SELEKTOR PA CELO TEKMO MIRNO SEDI IN ČAKA KAJ SE BO ZGODILO. Katastrofa, predvsem drugi polčas. Razen redkih izjem je lahko sram vse po vrsti. Igralci se ne borijo na igrišču, vodstvo ne reagira (vprašanje je če so sposobni videti dogajanje). Močno upam, da bo selektorju zmanjkalo novih igralcev za vpoklic pod zastavo. Zasluženo ste tepeni, Belorusom pa čestitke za zasluženo zmago.