
Slovenska nogometna reprezentanca je dobila nasprotnike za kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2008 v Avstriji in Švici. Varovanci Braneta Oblaka bodo igrali v skupini G, v njej bodo prvi nosilci Nizozemci, drugi Romuni, žreb v švicarskem Montreauxu pa je v skupino uvrstil še reprezentance Bolgarije, Albanije, Belorusije in Luksemburga.
Na evropsko prvenstvo, ki se bo začelo 7. junija 2008 (kvalifikacije bodo potekale med septembrom 2006 in novembrom 2007), se bosta uvrstili najboljši reprezentanci iz vsake skupine, dodatnih kvalifikacij ne bo.
Oblak: Obstajale so slabše možnosti
Čeprav skupina ni idealna, pa so lahko Oblakovi fantje z njo zadovoljni. Vsaj če upoštevajo statistiko, Slovenija namreč z nobenim od nasprotnikov še nikoli ni izgubila. Dvakrat je premagala Albanijo in Luksemburg, z Romunijo je zabeležila zmago (v dodatnih kvalifikacijah za SP 2002) in remi, na tekmah z Belorusijo, konkurentko v prejšnjih kvalifikacijah, je dvakrat remizirala, z Bolgarijo in Nizozemsko pa se še ni nikoli pomerila. Posebno atraktivna skupina ni, je pa vsekakor lažja kot nekatere druge, tako da drugo mesto ni nedosegljivo, kot bi bilo skoraj v vseh drugih. Izpolnile so se tudi želje selektorja, v skupini ni skandinavskih držav.
Selektor se dobro zaveda, da Slovenci trenutno niso v položaju, da bi se v kakšni skupini lahko počutili kot favoriti, zato se z žrebom niti ni obremenjeval.
Razpored znan 16. februarja
Predstavniki reprezentanc, ki tvorijo skupino G kvalifikacij za nastop na evropskem nogometnem prvenstvu leta 2008, so se dogovorili, da bo sestanek, po katerem bo znan koledar tekem, 16. februarja v Amsterdamu.
Zaenkrat se ve samo to, da bo vsaka reprezentanca odigrala 12 tekem in sicer v šestih parih po dve tekmi (sobota-sreda) ter da bodo tekme v letu 2006 na sporedu 2. in 6. septembra in 7. in 11. oktobra, v letu 2007 pa 14. in 28. marca, 2. in 6. junija, 8. in 12. septembra ter 13. in 17. oktobra.
________________________________________________
Kvalifikacijske skupine:
skupina A:
Portugalska, Poljska, SČG, Belgija, Finska, Armenija, Azerbajdžan, Kazahstan
skupina B:
Francija, Italija, Ukrajina, Škotska, Litva, Gruzija, Ferski otoki
skupina C:
Grčija, Turčija, Norveška, BiH, Madžarska, Moldavija, Malta
skupina D:
Češka, Nemčija, Slovaška, Irska, Wales, Ciper, San Marino
skupina E:
Anglija, Hrvaška, Rusija, Izrael, Estonija, Makedonija, Andora
skupina F:
Švedska, Španija, Danska, Latvija, Islandija, S. Irska, Liechtenstein
skupina G:
Nizozemska, Romunija, Bolgarija, Slovenija, Albanija, Belorusija, Luksemburg