V 35. minuti je Ervin Šiljak zadel prvi gol, dve minuti kasneje pa je Aleksander Knavs povečal vodstvo slovenske reprezentance na 2:0. Izraelski nogometaš Revivo je z golom v 69. minuti spremenil rezultat na 2:1, Nastja Čeh pa je v 78. minuti za Slovenijo zadel tretji gol.
Varovanci selektorja Bojana Prašnikarja so v dvoboju z Izraelom dosegli zasluženo in pomembno zmago, ki jih je povsem približala dodatnim kvalifikacijam za odhod na evropsko prvenstvo na Portugalskem. Spet so pokazali, kako se je treba boriti v reprezentančnem dresu in spretno izkoristili svoje prednosti, kar je na koncu zadostovalo za uspeh. Odločilna je bila igra po prekinitvah, iz katerih so kot višji in telesno močnejši nasprotnik dosegli dva gola, s tem pa prisilili goste, da se v drugem delu povsem odprejo ter jim dovolijo možnost za protinapade. Po enem izmed njih - pred tem je bilo po znižanju izida nekajkrat zelo vroče pred vrati Simeunoviča -, je Čeh prekinil vse dvome o novem uspehu slovenske reprezentance.
Že sam začetek je dal vedeti, da Slovenci nameravajo izpolniti obljubo, ki so jo dali pred tekmo. Takoj so prevzeli pobudo na igrišču ter pokazali, da jih zanima le zmaga, čeprav tudi neodločen izid na papirju ne bi bil tako slab. Kljub premoči pa si resnejše priložnosti niso pripravili, če ne upoštevamo strela Šukala z glavo, po katerem je žoga končala v naročju izraelskega vratarja. Premoč domače enajsterice pa je prinesla drugo dobro stran. To so bile prekinitve, iz katerih so bili Slovenci vedno nevarni. Da tudi ta tekma ne bo izjema, je v 21. minuti z lepo izvedenim prostim strelom napovedal Zahovič, a mu je veselje preprečil vratar Elimelech. Podobno je nekaj minut pozneje s podobnega položaja poskušal Ačimovič, vendar je zadel le živi zid. V 35. minuti pa eksplozija navdušenja na stadionu. Zahovič je s prostega strela podal žogo na drugo vratnico, tam je žoga presenetila Šiljka, se mu odbila od prsi, toda v pravo smer; žoga je za nekaj centimetrov prešla golovo črto. Dve minuti pozneje nov prekršek na desni strani, spet ga je izvedel Zahovič, v kazenskem prostoru je bil najvišji Knavs in na semaforju je bilo 2:0.
Izraelci v prvem delu niso pokazali ničesar, zato pa so pokazali zobe v nadaljevanju, ko so, sicer razumljivo, gostitelje potisnili na njihovo polovico. V 51. minuti je zadetek za znižanje izida preprečil Simeunovič, ki pa je bil v 68. minuti po lepi akciji z desne strani in strelu strelu Reviva brez moči. Malo pred tem so domači izvedli lepo akcijo, Cimerotič je podal Čehu, ta je v sredini videl prostega Zahoviča, toda "volej" najboljšega slovenskega strelca je vratar ubranil. Znižanje izida je v slovenskih vrstah povzročil paniko. Gosti so grozili predvsem z desne strani, toda na srečo sta Prašnikarjevim varovancem v pravem času uspela dva protinapada. V prvem Cimerotič, ki je v svojem slogu prišel pred gol gostov, ni uspel, saj je bil vratar na mestu, zato pa je bil uspešnejši nekaj minut pozneje. Cimerotič je na sredini igrišča preigral enega od nasprotnih igralcev, podal do Zahoviča, ta je odigral dvojno podajo s Čehom, slednjemu pa ni bilo težko potisniti žoge v mrežo. Do konca so Izraelci poskušali izid vsaj znižati, a z dvema igralcema manj - sodnik je ob koncu izključil Nimnija (prigovarjanje) in Ben Haima (drugi rumen karton) -, je bilo to nemogoče.
__________________________________________________
sodniki: Fandel, Sather, Kadach (vsi Nemčija).
Strelci: 1:0 Šiljak (35.), 2:0 Knavs (37.), 2:1 Revivo (68.), 3:1 Čeh (78).
Slovenija: Simeunovič, Cipot, Karič, Šnofl, Knavs, Šukalo, Čeh (od 90. Rudonja), Šiljak (od 63. Cimerotič), Zahovič, Kapič (od 82. Sešlar), Ačimovič.
Izrael: Elimelech, Harazi, Ben Haim, Banado, Keisi (od 46. Balali), Revivo, Nimny, Abukasis (od 76. Badeer), Tal, Bercoviz, Benyoun (od 81. Zandberg).
Rumeni kartoni: Šiljak, Karič; Ben Haim, Keisi, Abukasis, Bercoviz.
Rdeča kartona: Nimny (84.), Ben Haim (88.).
__________________________________________________
Kvalifikacije za EP 2004:
Skupina 1:
Slovenija - Izrael
Francija - Ciper
Skupina 2:
Romunija - Luksemburg
Bosna in Hercegovina - Norveška
Skupina 3:
Belorusija - Češka
Nizozemska - Avstrija
Skupina 4:
Švedska - San Marino
Latvija - Poljska
Skupina 5:
Škotska - Ferski otoki
Islandija - Nemčija
Skupina 6:
Armenija - Grčija
Ukrajina - Severna Irska
Skupina 7:
Makedonija - Anglija
Liechtenstein - Turčija
Skupina 8:
Andora - Hrvaška
Bolgarija - Estonija
Skupina 9:
Azerbajdžan - Finska
Italija - Wales
Skupina 10:
Irska - Rusija
Gruzija - Albanija