Kakor tudi niso ponovili nastopa v velikem finalu, kar jim je uspelo na preteklem SP. Največji uspeh je bila trikratna uvrstitev v B finale. Slovenska reprezentanca se bo v domovino vrnila v torek.
Po slabših občutkih in nastopih v kvalifikacijah je Jernej Župančič Regent ujel pravi ritem za polfinale in finale B. Nastop v B finalu na 1000 m je bil pomemben tudi zaradi pridobitve čim boljšega izhodišča za čakalnico za olimpijske kvote. Jernej je vse od starta držal peto do šesto pozicijo. Na cilju je bil s svojim nastopom zadovoljen, saj je bilo peto mesto v finalu B in skupno 14. mesto njegova najboljša uvrstitev na svetovnih prvenstvih doslej. Utrujenost po nastopu in le pol ure odmora do nastopa v dvosedu skupaj z Jakom Jazbecom v K-2 je pustila posledice. S starta sta krenila v visokem ritmu. Do 200 m pred ciljem sta še držala tretje mesto, potem pa jima je zmanjkalo moči. Povsem sta popustila in ciljno črto preveslala kot sedma, kar je pomenilo skupno 16. mesto.
Tudi na 200 m Dejan Marjanovič in dvojica Antonia Panda ter Špela Ponomarenko v K-2 niso imeli težav v kvalifikacijah. S svojim nastopi so opravili solidno tako da je bil Marjanovič po časih v primerjavi z nasprotniki v igri tudi za nastop v finalu B, enako tudi ženski dvojec za nastop v finalu A, saj pri ženskah zaradi manjšega števila prijav v programu ni bilo finala B. Slab start v polfinalu pri obeh posadkah pa je na šprinterski razdalji pomenil konec upov. Marjanovič je zasedel sedmo mesto v skupini in skupno 26., ženski dvojec pa peto in s tem končno 11. mesto.
Zadnji slovenski nastop je bil B finale ženskih dvojcev na 500 m. Ponomarenkova in Panda sta zaostali že na startu in sta tekmo končali na devetem mestu.
"Slovenski apetiti so bili pred prvenstvom glede na dobre rezultate dvojcev Jazbec - Zupančič in Ponomarenko - Panda na tekmah svetovnega pokala morda kar preveliki. Ponovitev A finala moškega dvojca na 1000 m z zadnjega prvenstva v Sevilli je bila nedosegljiva. Kljub temu je izkupiček treh nastopov v B finalu največ do zdaj, Župančič je dosegel najboljšo posamičo uvrstitev na svetovnih prvenstvih in si zagotovil dobro izhodišče za pridobitev olimpijske kvote za Atene. Prihodnje leto bo na celinskih kvalifikacijah možnost nastopa v Atenah dobilo še pet čolnov iz Evrope, in glede na prikazano, je lahko med njimi. V vsakem primeru pa je s štirinajstim mestom prvi v čakalnici za dodatno razdelitev mest po koncu kvalifikacij. Slabše izhodišče imata oba dvoseda. Za vključitev v boj za kvote bo potrebno še precej treninga do prihodnjega maja, ko bodo kvote po celinskih kvalifikacijah dokončno razdeljene," je slovenske predstave na SP ocenil direktor slovenskih reprezentanc Andrej Jelenc in nadaljeval: "Rezultati na prvenstvu so vsekakor realna slika položaja slovenskega kajaka na mirnih vodah. Velike reprezentance imajo v svojih sredinah široko bazo tekmovalcev, tako da nimajo teža s selekcijo najboljših. Ob majhni bazi mirnovodašev v Sloveniji bo vsekakor formulo za prodor potrebno poiskati pri manjših reprezentancah, ki že prodirajo med najboljše, vsekakor pa vložiti tudi nekaj več sredstev v razvoj kajaka na mirnih vodah."
Na mirnih vodah vzhodni blok počasi dobiva hude tekmece. Če so bile se pred nekaj leti kolajne na največjih tekmovanjih domena predvsem Madžarske, Rusije in drugih držav z vzhoda Evrope, se predvsem v kajaku karte zdaj delijo drugače. Nedvomno prvo ime kajaka na tem svetovnem prvenstvu je bil avstralski tekmovalec Natan Baggaley. K ubranitvi naslova na 500 m je dodal še srebro na 1000 m. Zmagovalec 1000-metrske razdalje v K-1 prihaja iz Nove Zelandije, tako da Oceanija vedno bolj konkurira tradicionalno najboljšim reprezentancam. Medalje je osvojilo rekordno število držav, Madžarska je še vedno najbolj uspešna država po številu medalj, vendar primat drži predvsem med ženskami, v nekaterih sicer svojih paradnih disciplinah pa ni osvojila niti kvote za nastop na OI.