Slovenski strokovni štab je pred krstnim dvobojem na letošnjem zaključnem turnirju pripravil strategijo za vsaj enakovreden boj in znosen poraz s favorizirano Južno Korejo, na koncu pa je perfektna izvedba Natalije Derepasko, Anje Frešer, Deje Doler in drugih slovenskih deklet botrovala bržkone najbolj odmevni zmagi, odkar nastopa na svetovnih prvenstvih. V izpraznjenem športnem kompleksu Peterburgski so padle velike Azijke, ki pred obračunom s Slovenkami niso veljale le za absolutne favoritinje tega dvoboja, temveč so jih mnogi strokovnjaki šteli celo za glavne pretendentke za zlato odličje na zaključnem turnirju v Sankt Peterburgu.

Slovenska ekipa je odigrala taktično perfektno predstavo, vse pomanjkljivosti - predvsem v hitrosti in moči - je nevtralizirala z zares racionalno in učinkovito igro v napadu ter zagrizeno obrambo, v prelomnih trenutkih dvoboja pa ji je ob strani stala tudi boginja sreče Fortuna. Izbranke Roberta Beguša so vseskozi imele niti igre v svojih rokah: Korejkam so prepustile vodstvo le v šesti minuti (4:3), drugače pa so jim slovite tekmice rezultatsko vseskozi gledale v hrbet.

Uvodna postava - Sergeja Stefanišin v vratih, Tanja Oder in Mojca Derčar na krilih, Deja Doler na mestu krožne napadalke ter Natalija Derepasko, Anja Frešer in Vesna Vinčič-Puš na zunanjih položajih - je s strpno igro in natančno odmerjenimi streli iz najbolj ugodnih položajev tekmicam povzročila veliko sivih las, predvsem pa je odlično delovala povezava zunanje vrste in krožne napadalke, za katero Korejke skozi celotno tekmo nikakor niso našle protiorožja. Slovenke so si najvišje vodstvo v prvih tridesetih minutah priigrale v 15. minuti, ko so vodile z 10:7, Korejke, ki so vseskozi narekovale oster tempo in opravile številne menjave, pa so bile vseskozi v njihovi senci. V obrambi - večinoma so igrale 6-0, po vstopu silno "blede" korejske zvezdnice Hai-Rim Songove pa ji je vseskozi za ovratnik dihala "drobna" Manuela Hrnjič - so sijajno zaustavile azijsko hitro igro.
V drugem polčasu je Slovenija še bolj prevladovala, z drzno in celo veliko hitrejšo igro kot v prvem polčasu, so si že v 35. minuti priigrale vodstvo s petimi goli (25:10), to prednost pa držale vse do 43. minute (31:26). Najbolj krizne minute so imele od 45. do 50., ko niso dosegle nobenega gola, Azijke pa so jim nevarno zapretile in se približale na dva gola zaostanka (30:32). Na slovensko srečo je Koreja pri tem izidu kar šestkrat zapored zapravila napad, Frešerjeva, Derepaskova, Odrova, Derčerjeva in Dolerjeva pa so v nadaljevanju znova prišle do sape ter tekmicam v 53. minuti znova ušle na pet golov (35:30), najvišjo prednost pa so si priigrale v 58. minuti, ko so vodile kar s sedmimi goli (40:33).
------------------------------------------------------------------------------------
Slovenija: Potočnik, Derčar 3, Doler 9, Ciora, Bošnjak, Vinčič-Puš 1, Derepasko 12 (4), Kurent-Tatarovac, Stefanišin, Hrnjič, Gorski, Oder 8, Strmšek, Frešer 9
Južna Koreja: Woo 5, Huh, G. Lee 3 (1), Song, C. Kim 7, Huh 7 (1), K. Moon, Yoo, J. Kim, M. Lee, Myoung 4 (3), Kang, Choi 6 (1), P. Moon 3
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4), Južna Koreja 8 (6)
Izključitve: Slovenija 8, Južna Koreja 6 minut
------------------------------------------------------------------------------------
17. svetovno prvenstvo
Ledena palača ter dvorani Peterburgskij in Jubilejnij gostijo štiriindvajset reprezentanc z vseh petih kontinentov, med njimi pa je četrtič (po letih 1997, 2001 in 2003) tudi Slovenija, ki se je v prvem delu tekmovanja že pomerila z Južno Korejo, čakajo pa jo še tekme z Norveško, Madžarsko, Angolo in Avstralijo.
V skupini A nastopajo Japonska, Rusija, Nizozemska, Kitajska, Hrvaška in Urugvaj, v skupini B Norveška, Madžarska, Slovenija, Angola, Južna Koreja in Avstralija, v skupini C Danska, Poljska, Avstrija, Brazilija, Slonokoščena Obala in Nemčija, v skupini D pa Francija, Ukrajina, Romunija, Makedonija, Argentina in Kamerun.