Slovenski večer v American Airlines Areni se je končal z zmago Miamija, Dončić zaigral kljub poškodbi

Miami, 28. 02. 2020 20.16 |

Težko pričakovani košarkarski dvoboj v ligi NBA med Miamijem in Dallasom, ki si ga je ogledalo 2000 slovenskih navijačev, se je končal z zmago ekipe, za katero igra nekdanji zlati kapetan Goran Dragić. Miami Heat je Dallas Maverickse ugnal s 126:118, Dragić pa je dosegel 16 točk. Luka Dončić, ki je praznoval 21. rojstni dan, je za goste prispeval 23 točk. Tretji Slovenec Vlatko Čančar je igral pet minut in v tem času dosegel dve točki za Denver, ki je doživel najhujši poraz v sezoni.

Luka Dončić in Goran Dragić po tekmi v Miamiju FOTO: AP
Ponoči je v severnoameriški košarkarski ligi potekal težko pričakovani obračun slovenskih zvezdnikov. Miami Heat Gorana Dragića je gostil Dallas Maverickse Luke Dončića. S 126:118 so na Dončićev 21. rojstni dan slavili domači. Dragić je dosegel 16 točk, pet podaj in štiri skoke, slavljenec Dončić pa 23 točk, deset podaj in štiri skoke.
Lani je bila tekma v Miamiju en mesec pozneje, zmage pa se je veselilo domače moštvo. Junak je bil Goran Dragić, ki je odigral eno svojih najboljših tekem v zadnjih letih - 23 točk, 12 skokov, 11 podaj. Dončić je na drugi strani dosegel 19 točk, osem skokov in sedem podaj.
Pri domačih je bil s 26 točkami najboljši strelec Jimmy Butler, Duncan Robinson jih je dodal 24. Dragić je bil na parketu 33 minut in je iz igre metal 5:13. Odločilno prednost si je Miami priigral na začetku zadnje četrtine, ko je naredil niz 13:0. S tem si je zagotovil šele tretjo zmago na zadnjih desetih tekmah. Na drugi strani je bil pri Dallasu najbolj razpoložen Seth Curry, ki je s 37 točkami postavil svoj strelski rekord v dresu moštva iz Teksasa. Kristaps Porzingis je v statistiko vpisal 24 točk in 13 skokov. Dončić, ki je igral s poškodovanim prstom, je na parketu preživel 38 minut in ni bil najbolj pri metu, iz igre je metal 7:17, zgrešil pa je tudi vseh šest poskokov za tri točke. "Nisem mogel ujeti žoge. Nisem vedel, da je palec tako pomemben za držanje žoge. Bilo je težko ... Danes nisem bil pri sebi. Iz tega se moram nekaj naučiti in iti naprej," je po koncu dejal Dončić, ki ga prav tako veseli številna slovenska podpora. "Zame je super videti, kako Slovenci spodbujajo mene in Gogija. To je v čast nama in vsej slovenski košarki. To, da pride toliko Slovencev, je res nekaj posebnega za nas," je dejal 21-letnik.

Erik Spoelstra
Erik Spoelstra FOTO: AP
Miami je sicer v tretji četrtini že vodil za 12 točk (83:74), a je Dallas spreobrnil zaostanek v vodstvo z 88:85.
Tekmo v Miamiju si je ogledalo približno 2000 slovenskih navdušencev, ki so se odpravili čez lužo kljub grožnji s širitvijo okužbe z novim koronavirusom.

Pred začetkom zadnjega dela igre so gostje vodili s 93:88, potem pa so domači košarkarji znova stvari vzeli v svoje roke. Tako kot lani, ko sta v dvoboju slovenskih košarkarjev v Miamiju prav tako slavila Dragić in Miami, si je tudi tokrat tekmo ogledalo ogromno Slovencev. Dallas je po dveh zmagah izgubil in po 24. porazu v sezoni ostaja na sedmem mestu zahodne konference. "Z ekipno igro smo se zoperstavili zelo dobri ekipi," pa je po koncu dejal Erik Spoelstra, trener četrte ekipe za vzhodu, ki je dosegla 37. zmago v sezoni.

Miami prihodnja tekma čaka že v noči na nedeljo, ko bo gostil Brooklyn Nets, Dallas pa bo v nedeljo zvečer po srednjeevropskem času gostoval pri Minnesoti Timberwolves.

Na preostalih tekmah večera je v derbiju druge in tretje ekipe zahodne konference moštvo LA Clippers s 132:103 doma ugnalo Denver Nuggets. Tretji Slovenec v NBA Vlatko Čančar je igral pet minut in v tem času dosegel dve točki (met 1:4) ter dva skoka za Denver, ki je doživel najhujši poraz v sezoni. Pri domačih je Paul George dosegel 24 točk, najboljši strelec pri gostih pa je bil Nikola Jokić z 21 točkami.