Slovo z japonskim pečatom

Tampere, 03. 05. 2003 00.00 |

Slovenska hokejska reprezentanca se poslavlja od nastopanja v skupini A svetovnega hokeja. Na drugi tekmi v skupini za obstanek so se risi v finskem Tampereju mučili tudi z Japonsko in le remizirali 3:3. Za Slovenijo sta gole dosegla kapetan Tomaž Vnuk (2) in Ivo Jan.

Tomaž Vnuk je dosegel dva gola
Tomaž Vnuk je dosegel dva gola FOTO: Reuters

Na golu slovenskega moštva je stal Gaber Glavic, selektor Matjaž Sekelj pa je spet dodobra pomešal napadalne trojke, lotil se je celo branilskih parov. Zaradi poškodbe gležnja ni imel na voljo branilca Roberta Ciglenečkega.

V prvi tretjini smo spremljali uveljavljeno bledo podobo slovenskih. Hitri in borbeni Japonci so to znali izkoristiti. Povedli so z 2:0 z goloma Kuwabare v 7. minuti in Ita v 13. minuti, ko je imela Japonska igralca več na ledu.

V drugem delu so se slovenski oklepniki prebudili, silno popravili vsoto strelov na gol(po dveh tretjinah 26:25 za Slovenijo), a vseeno niso bili najbolj prepričljivi v power playu (z igralcem več na ledu). Edini gol v tem delu tekme je v 38. minuti po strelu Jurija Goličiča s spretno reakcijo dosegel kapetan Tomaž Vnuk.

V zadnjem delu smo videli dramatičen razplet. V 47. so Japonci povedli s 3:1 z golom Ita. Sledil je drugi gol Vnuka v 49. minuti, ko je imela Slovenija v igri dva moža več. Ko se je prvi kaznovani Japonec vrnil, je Ivo Jan vseeno izkoristil številčno prednost igralca in v 50. minuti zatresel japonsko mrežo za 3:3. Sledili so bliskoviti nasprotni napadi vztrajnih Japoncev, ki jih je s pomocjo obrambe zaustavljal vratar Glavic. Zal je na drugi strani plošček po strelu Dejana Kontreca končal le v vratnici. Na koncu je bilo razmerje v strelih na gol 44:31 v korist Slovenije, ki si je priigrala 8 minut izključitev, Japonska pa 12 minut.

"To je bila tekma prestižnega pomena. Nimamo niti prave forme niti sreče, ki ponavadi pride z dobrim delom. Vsi smo se trudili po svojih najboljših močeh in točko smo osvojili tudi zato, ker je bil tekmec slabše kakovosti. Za zmago pa bi res potrebovali več sreče," je po tekmi povedal kapetan Slovenije in strelec dveh golov Tomaz Vnuk.

"Ponavlja se stara zgodba. Tokrat me veseli vsaj to, da smo po zaostanku z 2:0 in 3:1 prišli vsaj do remija. Točka le nekaj pomeni. Že prej je bilo jasno, da nismo izpolnili pričakovanj po obstanku v skupini A. V zadnjem obračunu z Belorusijo si želimo zmage," je povedal selektor Matjaž Sekelj.

Slovenija bo v ponedeljek, 5. maja odigrala še zadnjo tekmo z Belorusijo v Tampereju, dan kasneje pa bodo risi odpotovali v domovino.