Šport

Šojat v predinfarktnem stanju

Metz, 10. 12. 2007 10.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Selektor hrvaške ženske rokometne reprezentance Josip Šojat ni vodil obračuna z Norvežankami. Razlog – težave s srcem.

Rokometni strokovnjak Josip Šojat je znan po svojih burnih reakcijah, pred tekmo hrvaške in norveške reprezentance na svetovnem prvenstvu v Franciji pa so predstavniki sedme sile pomislili, da je zaradi povprečnih predstav Hrvatic odstopil z mesta selektorja.

Josip Šojat (v trenerki) je imel težave s srcem, zato je moral izpustiti vodenje obračuna z Norvežankami.
Josip Šojat (v trenerki) je imel težave s srcem, zato je moral izpustiti vodenje obračuna z Norvežankami. FOTO: Slavko Kolar

Izkazalo se je, da je imel popularni Šojka težave s srcem, zaradi predinfarktnega stanja pa je namesto na klop, moral v priložnostno ambulanto v športni dvorani v Metzu. Prvi ga je pregledal reprezentančni fizioterapevt Antun Arić in mu ponudil tablete za lajšanje bolečin, nato pa je pregled opravil še eden izmed prisotnih kardiologov.

Šojat je tako tekmo preležal v priložnostni ambulanti, šele po dolgotrajnem trmoglavljenju pa se je odločil, da gre na slikanje srca.

"To ni prvič, da me je uščipnilo pri srcu,« je hrvaškim medijem zaupal veseljak Šojat. Spomnimo, da je Hrvat pred leti vodil tudi celjske rokometaše (1992-1994, 2000-2002), po vrnitvi na celjsko klop pa je bil ravno zaradi slabega zdravstvenega stanja veliko bolj suh, kot začas prvega bivanja v Celju.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.