Špansko-francoski finale v Tivoliju

Ljubljana, 11. 05. 2002 00.00 |

V finalu prvega challenger turnirja Ljubljana open se bosta pomerila Španec Juan Balcells ter Francoz Arnaud Di Pasquale. Španec je v polfinalu ugnal Argentinca Eduarda Masso (6:3, 6:4), Francoz pa je v treh nizih premagal Perujca Luisa Horno s 3:6, 7:6 in 6:1.

Medtem ko si je Juan Balcells, ki je na prvi stopnički do finala izločil našega Iztoka Božiča, zlahka zagotovil uvrstitev v finale in s tem napad na prvi naslov na turnirjih challenger (pred dvema letoma je zmagal na turnirju ATP grand prix v Romuniji), je Arnaud Di Pasquale, zahvaljujoč nenadni plohi v Tivoliju, naredil skoraj čudežni preobrat. Po izgubljenem prvem nizu je v drugem zaostajal že z 1:4, ko je morala glavna sodnica prekiniti dvoboj. Po slabi uri čakanja sta igralca nadaljevala z igro in kot se pogosto zgodi v takšnih primerih, je Francoz, ki se je na glavni turnir prebil skozi kvalifikacije, zaigral kot prerojen. Drugi niz je dobil v podaljšani igri, odločilnega tretjega pa kar s 6:1. "Nisem verjel v takšen razplet, očitno je dež bolj škodoval Horni, kot je pomagal meni," je dejal zadovoljen 23-letni Francoz, ki se je rodil v Casablanci v Maroku, živi pa v Ženevi v Švici.

Di Pasquale je bil pred turnirjem v Ljubljani šele 369. igralec na svetu, z uvrstitvijo v finale si je zagotovil najmanj 42 točk, s katerimi bo napredoval za vsaj sto mest, Balcells, sicer član španske reprezentance za Davisov pokal, pa se bo po tem turnirju prebil med prvih sto tenisačev na lestvici ATP.