Tadej Černoga: Prvi cilj olimpijske igre, nato WBC pas

Ljubljana, 19. 11. 2021 14.22 |

Tadej Vidrih, Mirko Vorkapić
1

25-letni boksar Tadej Černoga je na minulem svetovnem boksarskem prvenstvu v Beogradu navdušil z odličnimi predstavami in klonil šele v osmini finala proti kasnejšemu finalistu, Abumaliku Khalokovu iz Uzbekistana. S tem je dosegel največji uspeh v slovenskem olimpijskem boksu. Pirančana, ki najprej cilja na naslednjo olimpijado, nato pa še na profesionalni vrh, smo gostili v 64. oddaji 24 RUND.

Tadej Černoga, varovanec trenerja Nikole Juretiča je v oddaji 24 RUND spregovoril o svetovnem prvenstvu, vseh treh dvobojih, izkušnjah, ki jih je pridobil na velikem tekmovanju ter načrtih za prihodnost.

Černoga je v kategoriji do 60 kg v prvem krogu premagal Kirila Rusinova iz Bolgarije s 3:2, v drugem krogu pa je premagal Orlanda Martineza iz Paname z izjemnim rezultatom 5:0. Tretji krog mu je prinesel težkega in izkušenega nasprotnika, ki je leta 2018 zmagal na mladinskih Olimpijskih igrah v Buenos Airesu, Abumalika Khalokova iz Uzbekistana. Černoga je tako dosegel zgodovinski uspeh z osvojitvijo 10. mesta med štiriinpetdesetimi boksarji v svoji kategoriji.

Boksati je začel šele pred šestimi leti. "Navdušil me je prvi sparing, umikanje, udarjanje. Pred tem sem se ukvarjal z nogometom, vendar je bil boks tisti šport, ki me je res navdušil." Černoga je povedal, da je treninge boksa začel obiskovati zaradi prijateljev, ki so trenirali v klubu, na koncu je bil od edini med njimi, ki je ostal v dvorani. 25-letnik si v nadaljevanju kariere želi nastopa na naslednjih olimpijskih igrah, nato pa je njegov cilj pohod na profesionalni tron.