Očitki na račun Jureta Velepca so leteli že ob koncu minule sezone, tokrat pa je bil glavni razlog nastop slovenske biatlonske reprezentance na olimpijskih igrah v Torinu. Člani zbora so menili, da je bil ta neuspešen in zahtevali objektivno odgovornost direktorja, čeprav so kot razloge za neuspeh navajali tudi delo glavnega trenerja Tomaša Kosa. Zbor je glasoval o odstopu in ga izglasoval, vendar strokovnemu štabu poveril vodenje reprezentance še do konca letošnje sezone.
Ker s koncem sezone 2005/06 poteče tudi redni mandat predsedniku zbora, je aktualni predsednik zbora za biatlon Peter Zupan sočasno odprl tudi kandidacijski postopek za izbiro novega predsednika in direktorja reprezentanc.
Šport
Sprejeli odstop Jureta Velepca
Šenčur, 07. 03. 2006 09.21 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA
Komentarji
0
Potem ko je na seji zbora za biatlon naletel na precej kritične in burne odzive, je direktor reprezentanc ponudil odstop.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.