Srebotnikova tesno izgubila

New York, 03. 09. 2006 20.08 |

Katarini Srebotnik se po izenačenem obračunu ni uspelo uvrstiti med 16 najboljših na odprtem prvenstvu ZDA.

Katarino Srebotnik je premagala Američanka Lindsay Davenport, deseta nosilka tekmovanja, in sicer s 3:6, 6:3 in 7:6 (5) po dveh urah igre. V uvodnem nizu sta bili tekmici zanesljivi v igri na svoj servis vse do izida 4:3 za slovensko igralko, ko je slednja izrabila že prvo priložnost na tekmi za odvzem servisa in povedla s 5:3. Le dve minuti pozneje oziroma po skupno 29 minutah igre v prvem nizu je Velenjčanka vodila z 1:0 v nizih. V tem delu igre je najboljšo slovensko tekmovalko krasil odličen in natančen začetni udarec ter malo neizsiljenih napak - le štiri - v primerjavi z enajstimi Davenportove.

Srebotnikova je ubranila prvi dve žogici za zmago in znižala izid na 5:7, po tem je sledil nov neuspešen servis naše igralke, ki je Davenportovi omogočil, da je dobila še četrtega od skupno štirih medsebojnih dvobojev FOTO: Reuters

V podobnem slogu je Srebotnikova nadaljevala dvoboj, kar se ji je obrestovalo že v tretji igri drugega niza. Na servis Davenportove si je slovenska tekmovalka izborila kar tri priložnosti za vnovični odvzem servisa in drugo tudi izkoristila, kar jo je pripeljalo do vodstva z 2:1, po dobljenem svojem servisu pa celo do 3:1. Za končno veliko zmago bi tako morala osvojiti le še tri igre, a je v nadaljevanju povsem popustila in zapored izgubila kar sedem iger. To je pomenilo, da je drugi niz izgubila s 3:6 in v tretjem zaostajala z 0:2.

Na igrišču številka tri gotovo ni bilo nikogar, ki bi še upal na zmago Srebotnikove, toda najboljši slovenski tekmovalki je le uspel nov preobrat, ki pa, kot se je kasneje izkazalo, le ni zadostoval za končno zmago. Po izenačenju na 3:3 sta bili tekmici spet nepopustljivi v igri na svoj servis, kljub vsemu pa se je Velenjčanki pri izidu 6:5 in 40:15 ponudila izjemna priložnost, saj je imela dve žogici za zmago, ki pa ju, tudi zavoljo odličnih servisov tekmice, ni izkoristila. S štirimi zaporednimi točkami je Američanka izid izenačila in si izborila podaljšano igro, ki je ponudila novo dramo.

Do izida 2:1 sta tekmici osvojili svoje začetne udarce, nato pa kot zakleto niti enega več. Najprej je Srebotnikova izgubila oba svoja servisa, nato Davenportova in malo kasneje spet Srebotnikova, tako da se je izid pred novima dvema servisoma Američanke glasil 6:3 za slednjo, a se je niz tako imenovanih "mini breakov" nadaljeval. Srebotnikova je tako ubranila prvi dve žogici za zmago in znižala izid na 5:7, toda kot po zakletem je sledil nov neuspešen servis naše igralke, ki je Davenportovi omogočil, da je dobila še četrtega od skupno štirih medsebojnih dvobojev.

Agassi se je od kariere poslovil s porazom

Agassi se je takole poslovil od teniškega sveta.
Agassi se je takole poslovil od teniškega sveta. FOTO: Reuters

Ameriški teniški igralec Andre Agassi je svojo bogato teniško kariero zaključil s porazom na OP ZDA. S 7:5, 6:7, 6:4 in 7:5 ga je premagal Nemec Benjamin Becker. Kljub močni podpori s tribun, mu zaradi bolečin v hrbtu ni uspelo premagati nasprotnika. Agassija so kljub temu ob koncu dvoboja gledalci nagradili z močnim aplavzom, ob katerem teniški as ni mogel zadržati solz.

Izidi odprtega teniškega prvenstva ZDA

- moški (2. krog):

Olivier Rochus (Bel/26) - Ryan Sweeting (ZDA) 6:2, 3:6, 4:6, 6:4, 6:0;
Marat Safin (Rus) - David Nalbandian (Arg/4) 6:3, 7:5, 2:6, 3:6, 7:6 (8:6);

- moški (3. krog):

Tommy Robredo (Špa/6) - Stanislas Wawrinka (Švi) 6:3, 6:4, 6:2;Benjamin Becker (Nem) - Andre Agassi (ZDA) 7:5, 6:7 (4), 6:4, 7:5;
Mihail Južni (Rus) - David Ferrer (Špa/11) 4:6, 6:4, 7:5, 6:4;
Lleyton Hewitt (Avs/15) - Novak Djokovič (Srb/20) 6:3, 6:1, 6:2;
Jiri Novak (Češ) - Xavier Malisse (Bel) 6:7 (6:8), 6:3, 6:4, 6:4;

- ženske (3. krog):

Patty Schnyder (Švi/7) - Marion Bartoli (Fra/26) 0:6, 6:3, 6:3;
Dinara Safina (Rus/12) - Jarmila Gajdosova (Slk) 6:3, 6:0;
Ana Čakvetadze (Rus/23) - Viktorija Asarenka (Blr) 6:4, 6:3.
Lindsay Davenport (ZDA/10) - Katarina Srebotnik (Slo/22) 3:6, 6:3, 7:6 (5);
Virginie Razzano (Fra) - Kaia Kanepi (Est) 7:5, 6:2; Tatiana Golovin (Fra/27) - Nadja Petrova (Rus/5) 7:5, 6:7 (4), 6:3.