Šport

Srebro za Debevca

Lahti, 04. 07. 2002 00.00 1 min branja 0

Rajmond Debevec

Najboljši slovenski strelec Rajmond Debevec je na svetovnem strelskem prvenstvu v finskem Lahtiju z malokalibersko puško 60 leže osvojil srebrno kolajno, potem ko je nastreljal 698,8 (596) krogov.

Zlato odličje je osvojil Američan Matthew Emmons 699,7 (596), bronasto pa Norvežan Espen Berg-Knutsen 698,3 (598). Poleg Debevca je nastopil tudi Robi Markoja, ki je osvojil 55. mesto (584 krogov).

Rajmond Debevec
Rajmond Debevec
FOTO: Reuters

Rajmond Debevec je bil v disciplini, ki ni njegova paradna, pred finalom osmerice s 596 krogi na tretjem mestu, vodil pa je Norvežan Berg-Knutsen (598). V finalu, kjer je čas vsakega strelca omejen na 45 sekund, je bilo zelo težko nadzorovati močan veter, ki je vseskozi pihal na strelišču atletskega stadiona v Lahtiju. Najboljši slovenski strelec je vse do zadnje serije držal v svojih rokah tretje mesto, v zadnjem strelu pa je vodilni Berg-Knutsen naredil napako in dosegel le 9,1 kroga, tako da se je Debevec prebil na drugo mesto. Pred našim strelcem se je uvrstil samo Američan Matthew Emmons, ki je Debevca prehitel za 0,9 kroga.

Do spremembe je prišlo tudi v ekipnem delu tekmovanja. Po sodniški kontroli so ugotovili, da je elektronska tarča novozelandskega strelca pokazala devet krogov več, tako da je omenjena reprezentanca zdrsnila na 14. mesto, Slovenija pa je z devetega mesta napredovala na osmo. Za Slovenijo so na ekipni tekmi nastopili Rajmond Debevec, Robi Markoja in Mitja Kočevar.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469