Šport

Strel preplaval 32 milj

Fort Madison, 04. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Martin Strel je med plavanjem po reki Mississippi včeraj preplaval 32 milj, ekipa pa je dan končala v mestecu Fort Madison. Reka je praktično brez toka, postaja pa vedno bolj onesnažena.

Strela pri plavanju poleg zelo gostega rečnega prometa, ki se še poveča ob vikendih, ovirajo valovi, ki jih delajo manjši športni čolni.

Na včerajšnji poti je ekipa prečkala zapornico številka 18, ki je bila pa prva, skozi katero Martin ni smel plavati, še več, niti kajakaši niso smeli skozi njo, tako da so morali kajake ročno prenesti okoli. Prepoved je posledica strogih varnostnih ukrepov po 11. septembru.

Včeraj se je po več kot štirinajstih dneh poslovila tudi spremljevalna ladja in kapitan Larry Cassaday je zagotovil, da bo Martina pričakal tudi v New Orleansu. Na vprašanje našega novinarja Denisa Oštirja, ali misli, da bo Martinu uspelo, pa je odgovoril, da "Mu sigurno bo. Še več, če vprašate mene, se bo Martin na koncu zadnje etape le obrnil in preplaval Mississippi še proti toku."

Ekipa bo odslej nekaj dni potovala brez spremljevalne ladje, od St. Louisa dalje pa jih bo spremljala nova ladja.

www.martinstrel.com

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi