Dragić z Miamijem praznih rok iz Houstona

Dallas, 27. 11. 2019 20.30 |

Houston Rockets so v tekmi rednega dela košarkarske lige NBA v domači dvorani ugnali ekipo MIami Heat s 117:108. Slovenski košarkar v dresu Miamija Goran Dragić je v 34 minutah igre dosegel 13 točk dva skoka in podajo.

Goran Dragić FOTO: AP

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo Miami Heat v severnoameriški ligi NBA gostoval v Teksasu pri Houston Rockets, ki so na krilih Jamesa Hardna (34 točk) in Rusella Westbrooka (27) zmagali s 117:108. Dragić je na parket tokrat stopil v začetni peterki vročice in v 34 minutah dosegel 13 točk, dva skoka in podajo. Čeprav sta največ točk za zmago domače ekipe prispevala Harden in Westbrook, sta bila precej pokrita, tako da so priložnost dobili njuni soigralci. Tokrat je glavno vlogo prevzel Danuel House, ki je z osebnim strelskim rekordom (23 točk) pomagal raketam prekiniti niz treh zaporednih porazov. "V prvem polčasu enostavno nismo imeli pravega pristopa k igri, nismo zadevali, kot bi morali, ni nam šlo," pa je po tekmi dejal trener vročice Eric Spoelstra.

Rakete so večino tekme vodile z več kot desetimi točkami prednosti, večino tretje četrtine že z več kot 20, Kelly Olynyk pa je za vročico v zadnji četrtini dosegel šest zaporednih točk in Miami minuto pred koncem popeljal do -10. Nato je Harden zadel prosti met, zatem še Dragić. Sledilo je nekaj prerivanja ob osebni napaki Dragića na Housu kakšnih 30 sekund pred koncem tekme. Sodniki so pregledali videoposnetek in jo spremenili v namerno 1. kategorije, House pa je dobil tehnično napako zaradi svoje pretirane reakcije ob favlu. Tyler Herro je bil z 22 točkami prvi strelec Miamija, Olynyk je zbral 19 točk, medtem ko je vodilni strelec vročice Jimmy Butler tekmo izpustil zaradi bolezni.

James Harden in Goran Dragić
James Harden in Goran Dragić FOTO: AP

Prihodnji dnevi bodo trenutek resnice za doslej zelo uspešno moštvo s Floride, saj jih čakajo soočenja s kandidati za vrh vzhodne konference. Po Houstonu si bodo v petek sicer lahko doma dali duška z najslabšim moštvom lige, lanskimi finalisti Golden State Warriorsi. Nato pa sledijo gostovanja pri Brooklyn Netsih, Toronto Raptorsih in Boston Celticsih. Te tekme bodo skupaj s preizkušnjo v Houstonu pokazale, kako daleč lahko seže Miami.