Rusinja je nedavno obiskala Vietnam. Močno jo je pretreslo, ko je spoznala, da tamkajšnji revni otroci igrajo tenis z improviziranimi loparji in žogicami. Prav zato je nedavno na Vietnamsko teniško zvezo naslovila pismo, kjer je natančno opisan projekt športnega centra „Šarapova Bangky“.

Pred dnevi je v Vietnam celo poslala svojega predstavnika, ki je preverjal, zakaj s tamkajšnje teniške federacije še ni prispel odgovor. Medtem pa so vietnamske oblasti le prižgale zeleno luč za začetek projekta, ki zajema izgradnjo teniške akademije. Ruska lepotička sicer v svetu tenisa uživa vlogo hladne in domišljave osebe, toda njena dobrodelna dela jo kažejo v povsem drugačni luči. Šarapova je namreč ambasadorka UNICEF-a, pogosto namenja finančna sredstva raznim pomoči potrebnim organizacijam in je na sploh dejavna na humanitarnem področju.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.