Tommy Haas slavil v Stuttgartu

Stuttgart, 21. 10. 2001 00.00 |

Nemec Tommy Haas je po zmagi na Dunaju minuli teden slavil še na Masters turnirju v Stuttgartu z nagradnim skladom 2,95 milijonov dolarjev.

Tommy Haas
Tommy Haas FOTO: Reuters

V finalu je brez težav s 6:2, 6:2, 6:2 premagal 24-letnega kvalifikanta iz Belorusije, Maksa Mirnija. Haas je po Borisu Beckerju leta 1996 prvi Nemec, ki je zmagal v Stuttgartu, proti prijatelju Mirniju, s katerim sta skupaj

obiskovala teniško šolo Nicka Bolettierija, pa v dosedanjih štirih dvobojih še ni doživel poraza.

V finalnem obračunu, ki je trajal vsega uro in 32 minut, je bil 23-letni Haas premočan nasprotnik, odlično je vračal tekmečeve začetne udarce. V primerjavi z Mirnijem pa je naredil kar 19 manj neizsiljenih napak. Za zmago je Haas prejel 434.000 dolarjev, na lestvici Champions Race pa se bo s ponedeljkom povzpel na sedmo mesto.

Kljub porazu v finalu je za Mirnijem športno najbolj uspešen teden v karieri. Najprej se je na glavni turnir prebil prek kvalifikacij, zatem pa se je začel njegov niz odličnih iger, saj je zapored ugnal prvega igralca sveta, Brazilca Gustava Kuertna, wimbledonskega zmagovalca, Hrvata Gorana Ivaniševiča - v obeh dvobojih je ubranil dve zaključni žogici za zmago -, zatem pa še nosilca 13 naslovov zmagovalca na turnirjih za grand slam, Američana Peta Samprasa.