Union Olimpija brez težav v Domžalah

Domžale, 22. 12. 2007 18.13 |

STA, T.Š.
0

Union Olimpija je v slovenskem derbiju v ligi NLB predvsem z dobro igro v drugem polčasu strla odpor domžalskega Heliosa.

Jasmin Hukić (na sliki) in Hasan Rizvić sta za Union Olimpijo dosegla po 15 točk. FOTO: Damjan Žibert

V 15. krogu lige NLB sta se v slovenskem derbiju v domžalski Komunalni dvorani pomerila domači Helios in Union Olimpija. Ljubljančani so enkrat letos, v Tivoliju, že premagali Domžalčane, tudi tokrat pa varovanci Memija Bečiroviča, še lani je bil trener Heliosa, niso imeli pretiranih težav na poti do zmage.

Prvi polčas so domači dobili za točko (29:28), čeprav so prvo četrtino s podjetno igro dobili za šest točk (21:15), nato pa so jih v drugi četrtini dosegli le osem! Tesno vodstvo pa igralci Heliosa niso dolgo zadržali.

Odločilno prednost so zmaji naredili v tretji četrtini, ko so popustile obrambe, delni izid v teh desetih minutah pa je bil kar 28:16 za zmaje. Prednosti niso več izpustili iz rok, igralci trenerja Zorana Martiča pa so poizkušali zmanjšati razliko. V 38. minuti je bilo le 64:60 za Union Olimpijo, nato pa so gostje razliko spet povišali in na koncu slavili za 12 točk.

Bečirovič je dal priložnost vsem igralcem, na parket ni stopil le center Mirza Begič. Najbolj je bil razpoložen Marko Milič z 19 točkami in štirimi skoki, Hasan Rizvić in Jasmin Hukić pa sta jih dodala vsak po 15. V prvi četrtini je igro zaradi poškodbe zapustil Goran Dragić. Zviti gleženj bo po prvih zdravniških napovedih potreboval teden dni mirovanja. Pri Heliosu je zadeval Aljaž Janža, z 21 točkami prvi strelec tekme, v pomoč mu je bil tudi Paul Jack Ingram z 18.

Helios Domžale - Union Olimpija 65:77
(15:21, 28:29, 56:45).
Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1500, sodniki: Muhvić (Hrvaška), Lovšin, Špendl (oba Slovenija).
Helios: Janža 21 (4:4), Zalokar 3, Troha 8 (3:4), Ingram 18 (4:4), Zagorc 1 (1:2), Krušič 1 (1:2), Močnik 3, Laškevič 10 (2:3).
Union Olimpija: Booker 6 (2:2), Močnik 4 (1:1), Dragić 4 (2:2), Rizvić 15 (3:3), Milič 19 (3:4), Hukić 15, Bailey 8, Taylor 6.
Prosti meti: Helios 15:19, Union Olimpija 11:12.
Met za tri točke: Helios 8:20 (Janža 3, Ingram 2, Močnik, Zalokar, Troha), Union Olimpija 6:14 (Hukić 3, Bailey 2, Močnik).
Osebne napake: Helios 18, Union Olimpija 20

-------------------------------------------------------------------------------------