Union Olimpija izenačila

Ljubljana, 31. 05. 2007 20.04 |

Union Olimpija je v drugi tekmi finala lige UPC Telemach premagala Helios s 87:86 in izenačila izid v zmagah.

Ekipi Uniona Olimpije in Heliosa sta izenačeni v zmagah.
Ekipi Uniona Olimpije in Heliosa sta izenačeni v zmagah. FOTO: POP TV

Košarkarji Union Olimpije so v drugi tekmi finala lige UPC Telemach premagali Helios s 87:86 (26:22, 45:36, 66:53) in tako izenačili izid v zmagah na 1:1.

Ljubljančani so že v štartu tekme pokazali, da tesen poraz na prvi tekmi ni bil naključen, temveč, da se njihova forma navkljub številnim poškodbam vzpenja ob pravem trenutku. Jurkovič je z dvanajstimi točkami poskrbel za optimistično vzdušje med soigralci, ki so vsi po vrsti odlično zadevali in tako dobili prvi del igre s 26:22. Tudi v drugi četrtini so bili domačini boljša ekipa na parketu dvorane Tivoli, njihovo vodstvo pa je do odmora naraslo že na devet točk.

Mojim fantom lahko le čestitam. Rezultat v velikem finalu lige UPC Telemach je poravnan na 1:1 in zdaj se vse začenja znova. Naša zmaga je povsem zaslužena in pri tem ne bi govoril o nikakršni sreči. Dejstvo je, da smo bili 40 minut boljši tekmec, na koncu pa po conskem presingu Heliosa po nepotrebnem pustili, da so Domžalčani prišli v položaj, ko bi lahko izsilili podaljšek. Gašper Okorn

V nadaljevanje tekme so Domžalčani krenili bolj odločno, zaigrali agresivneje v obrambi in počasi ter vztrajno nižali zaostanek. Prišli so že na 69:65, ko je na sceno znova stopil Jurkovič (29 točk) in poskrbel, da je bil izid 3 minute in 30 sekund pred zaključkom močno v korist Uniona Olimpije (76:67).

Toda tudi to ni bilo dovolj za mirno končnico. Tivolčani so v zadnjih 35 sekundah zgrešili dva prosta meta, Helios na drugi strani pa je z hitrimi osebnimi napakami in koši nižal zaostanek. Izid je bil 87:84, ko je Zagorc šest sekund pred koncem krenil v zadnji napad. Preigral je nekaj igralcev Uniona Olimpije, se ustavil na oddaljenosti za tri točke in sprožil proti košu. Žoga je dve sekundi pred iztekom časa zadela cilj, sodniška trojka pa ni znala oceniti, ali je šlo za met za tri točke ali zgolj za dve. Po skoraj petminutni prekinitvi, med katero je delegat tekme odšel pogledati posnetek televizijskih kamer, so sodniki določili, da je bil met Zagorca vreden le dve točki in tako je zmaga pripadla Unionu Olimpiji.

Dejstvo je, da smo tekmo slabo začeli in slab začetek se je za nami zaradi tega vil vseh 40 minut. Ivice Jurkoviča ne bi smeli pustiti, da se tako razigra. Memi Bečirović

Ekipi igrata na tri zmage, naslednja tekma pa bo v soboto, 2. junija, v Domžalah.

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Lovšin, Kolar (oba Ljubljana), Vučkovič (Maribor).
Union Olimpija: Duščak 9 (3:4), Jurkovič 29 (1:2), Lee 15 (3:3), Rakočević 11 (3:4), Čebular 8 (3:6), D. Lorbek 6 (3:4), Zupan 9 (3:4).
Helios: Dončič 8, Janža 4 (1:2), Zalokar 7 (1:1), Troha 14 (6:6), Krejič 11 (1:2), Pavič 10 (2:2), Zagorc 22 (6:6), Žerak 3 (1:2), Laškevič 7 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 19:27, Helios 19:23.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:23 (Jurkovič 6, Lee 2, Čebular, D. Lorbek), Helios 7:25 (Troha 2, Krejič 2, Zagorc 2, Janža).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Helios 30.
Pet osebnih: Lee (39.), Troha (40.).