Union Olimpija poražena

Beograd, 15. 01. 2006 19.25 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 15. krogu lige Goodyear v gosteh izgubili z moštvom FMP iz Beograda z 62:82.

Agonija ljubljanskih košarkarjev se nadaljuje. Union Olimpija je po četrtkovem hudem porazu v evroligaški konkurenci proti španski Tau Ceramici v nedeljo prejela novo zaušnico še v srbski prestolnici, kjer je visoko izgubila z moštvom FMP.

Varovanci Zmaga Sagadina nadaljujejo z razprodajo ugleda in bledimi predstavami, zadnjo v zares dolgem nizu pa so prikazali na nedeljskem obračunu v Beogradu. Ljubljančani so prvi polčas odigrali dokaj "spodobno", bolj ali manj vseskozi držali korak z gostitelji, pravi polom pa doživeli v tretji četrtini, ko se je njihova igra dobesedno sesula. V teh minutah so se Beograjčani dobesedno poigravali z razvodenelimi gosti in v 28. minuti povedli za dvaindvajset točk (69:47).

Gostitelji so goste "razbili" predvsem z meti za tri točke, o čemer zgovorno priča zares impozanten odstotek meta - kar 75-odstoten. V tem elementu so bili Ljubljančani zelo slabi, od štirinajstih poskusov so zadeli le trikrat.

Dvorana FMP, gledalcev 1500, sodniki: Muhvič, Radovič in Medan (vsi Hrvaška)
FMP: Vasič 20 (0:2), Samardžiski 2 (2:4), Cvetkovič 13 (3:3), Ilič 4, Marinovič 17 (3:4), Pantič 4, Todorovič 2 (0:2), Rašič 7 (2:2), Savanovič 13
Union Olimpija: Johnson 3 (1:1), Morovič 4, Markoišvili 3, Drobnjak 10 (1:2), Van de Hare 9 (3:6), Antonijevič 4 (2:2), Halperin 15 (1:2), Oliver 14 (3:3)
Prosti meti: FMP 14:19, Union Olimpija 11:16
Met za tri točke: FMP 12:16 (Marinovič in Vasič po 4, Cvetkovič 2, Rasič in Savanovič po 1), Union Olimpija 3:14 (Markoišvili, Drobnjak in Oliver po 1)
Osebne napake: FMP 18, Union Olimpija 21