Šport

V Chamonixu brez slovenskih finalistov

Chamonix, 10. 07. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v francoskem Chamonixu so se tekmovalci prvi dan pomerili v kvalifikacijah v balvanskem plezanju. Od treh slovenskih plezalcev, slovenskih tekmovalk v balvanski konkurenci ni bilo, se v finale najboljše dvanajsterice ni prebil nihče.

Zelo blizu je bil Jure Golob, ki je zasedel 15. mesto. Preostala predstavnika Urh Čehovin in Blaž Rant sta zasedla skromni 47. in 57. mesto med 88 tekmovalci. Najboljši v kvalifikacijah je bil Rus Salavat Rakmetov pred Ukrajincem Serikom Kazbekovim in Italijanom Maurom Calibanijem. Finale bo na sporedu danes zvečer.

Jure Golob je v zelo težkih smereh in ob hudi vročini od Slovencev pokazal največ, na nehvaležno 15. mesto pa se je uvrstil po smoli v drugem problemu, ki ga je splezal do vrha, a v drugem namesto v prvem poskusu. S poskusom manj bi finale še ujel, spodnesel pa bi Avstrijca Alexandra Meikla, ki je prvi dan končal kot dvanajsti.