Šport

V finalu Madžarska in Francija

Zagreb, 14. 12. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V finalu ženskega SP v rokometu na Hrvaškem se bodo pomerile Madžarke in Francozinje.

Madžarke so v prvem polfinalu s 40:38 (22:19) premagale dvakratne olimpijske prvakinje Južnokorejke, Francozinje pa so bile šele po podaljšku z 28:26 (10:13, 25:25) boljše od Ukrajink.

Madžarska in francoska izbrana vrsta se bosta danes ob 19.15 pomerili za prvo mesto, medtem ko se bosta Ukrajina in Južna Koreja ob 16. uri spopadli za končno tretje mesto.

Španke gredo v Atene

Španska ženska rokometna reprezentanca si je kot zadnja izborila nastop na olimpijskih igrah v Atenah. V tekmi za peto mesto so Španke premagala Norveško s 27:26 (14:14). Na olimpijski turnir so se z uvrstitvijo v polfinale SP že uvrstile reprezentance Ukrajine, Francije, Južna Koreje in Madžarske. Poleg omenjenih držav so si vozovnice priigrale še afriške prvakinje iz Angole, evropske prvakinje Danke, najboljše iz ameriškega področja Brazilke, azijske prvakinje Kitajke in gostiteljice Grkinje.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.