Šport

Vaterpolisti ostali brez selektorja

Kranj, 02. 12. 2007 11.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Vaterpolski selektor Željko Tonkovič je nepreklicno odstopil z mesta prvega trenerja slovenske reprezentance.

Slovenski vaterpolisti so ostali brez selektorja.
Slovenski vaterpolisti so ostali brez selektorja. FOTO: Reuters

Slovenska članska vaterpolska reprezentanca je ostala brez selektorja. Dosedanji prvi trener najboljših slovenskih vaterpolistov, Hrvat Željko Tonkovič je namreč predsedniku Vaterpolske zveze Slovenija (VZS) Matjažu Rakovcu podal svoj nepreklicni odstop.

Razlog za to potezo naj bi bila preobremenjenost, Tonkovič pa se želi posvetiti predvsem delu z ljubljansko Olimpijo, s katero trenutno vodi v ligi Alpe Adria in bo branil lanski lovoriki v tem tekmovanju ter državnem prvenstvu.

Predsednik VZS Matjaž Rakovec je sicer želel, da bi Željko Tonkovič na čelu slovenske reprezentance ostal vsaj do kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2008, ki bodo v začetku januarja prihodnje leto, vendar pa Tonkovič na ponudbo ni pristal.

Novi selektor, ki bo reprezentanco vodil na kvalifikacijah v Dubrovniku, bo znan v naslednjih dneh. Skoraj gotovo pa bo prišel iz domačih logov. Slovenija se bo v kvalifikacijah pomerila s svetovnimi prvaki Hrvati, Črno goro in Veliko Britanijo, na EP pa vodita prvi dve mesti.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.