Nedelja 10. septembra 2006. Dan, ki se je zapisal v zgodovino formule 1, saj se je od dirkanja poslovil največji med največjimi, Michael Schumacher. Ob 15. uri in 25 minut je sedemkratni svetovni prvak na Veliki nagradi Italije v Monzi prevozil ciljno črto. V istem trenutku je tiskovni predstavnik moštva Ferrari Luca Colajanni že hodil v rokah s papirji, na katerih je bilo zapisano, da se nemški dirkač poslavlja od dirkanja.
Zgodba ima seveda večje razsežnosti in mnogi so se takrat spraševali, zakaj imajo pri Ferrariju že pripravljeno sporočilo, medtem ko Michael Schumacher osebno tega sploh še ni oznanil. To je zelo nenavadno, čeprav je bilo kmalu jasno, da v ozadju te zgodbe stoji Luca di Montezomolo. Predsednik Ferrarija se je odločil, da Kerpenčena odslovi in v ekipo pripelje veliko mlajšega Finca Kimija Raikkonena. To je jasno pokazal že pred štartom, ko se je na sprehodu ustavil pri srebrnem dirkalniku in s Fincem veselo kramljal.
Michael Schumacher po dirki ni imel izbire. Če svoje upokojitve ne bi oznanil sam, bi jo pri Ferrariju oznanili brez njega. Mnogi novinarji, ki spremljajo karavano formule po vsem svetu, so kasneje zapisali, da je tokrat tudi Jean Todt izgubil bitko. In to so bližnji opazovalci lahko nazorno videli, ko je Francoz umaknil Montezemolijevo roko z ramen, ko ga je ta skušal na zmagovalnih stopničkah pred kamerami in fotoaparati objeti.
Schumi menda še ni tako zelo resno razmišljal o dnevu upokojitve, ki se je začel odštevati 25. avgusta 2005, ko je Raikkonen podpisal predpogodbo s Ferrarijem. Na koncu je moral vendarle popustiti. Na račun Kimija Raikkonena torej, ki vsekakor še dolgo časa ne bo zaslužil takšne vsote, ki jo je njegov predhodnik. Nesporni kralj formule 1 Michael Schumacher je v svoji 15-letni karieri zaslužil skoraj 600 milijonov ameriških dolarjev. Aktualni svetovni prvak Raikkonen pa bo pri Ferrariju do konca sezone 2009 zaslužil nekaj manj kot 45 milijonov ameriških zelencev.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.