Šport

Villeneuve dobil odpoved

Budimpešta, 07. 08. 2006 09.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

BMW Sauber je dirkača Jacquesa Villeneuva razrešil pogodbenih dolžnosti do konca letošnje sezone.

Kanadski dirkač Jacques Villneuve
Kanadski dirkač Jacques Villneuve FOTO: Reuters

Nekdanjega prvaka formule 1 Kanadčana Jacquesa Villeneuva je njegovo moštvo BMW Sauber razrešilo pogodbenih dolžnosti do konca letošnje sezone, njegovo mesto, tako kot na zadnji dirki za veliko nagrado Madžarske, pa bo zasedel poljski dirkač Robert Kubica. Da se nekaj dogaja v moštvu BMW Sauber, je bilo znano že po dirki za VN Nemčije, ki je Villeneuve zaradi nesreče ni končal. Dva dni po tem so ga namreč zaradi domnevnega glavobola umaknili iz moštva, epilog celotne zgodbe pa je sledil danes.

Avstralski dirkač v formuli 1 Mark Webber bo po koncu letošnje sezone zapustil moštvo Williams in okrepil Red Bull. Webber bo pri novih delodajalcih zamenjal Avstrijca Christiana Kliena, njegov moštveni sovoznik pa bo Škot David Coulthard.

Lastnik moštva Mario Theissen je v uradni izjavi dejal, da so se z Villeneuvom sporazumno dogovorili. "V interesu vseh nas je najbolje, da smo pogodbo prekinili," je dejal Theissen in se zahvalil Villeneuvu za sodelovanje, za vse kar je naredil za moštvo in še posebej za prve točke, ki jih je osvojil v Maleziji. "Do zdaj smo dobro sodelovali, toda odnosi so se pokvarili po incidentu na Hockenheimu. V moštvu bomo še premislili okrog sodelovanja v prihodnji sezoni," je še dejal Theissen.

Villeneuve, svetovni prvak leta 1997, je že potrdil zadnje informacije, če pa je s tem tudi konec njegove kariere, pa še ni mogel z gotovostjo potrditi. Kanadčan, ki je v formuli 1 zbral 163 nastopov in od tega enajstkrat zmagal, ni bil ravno najboljše volje. "Odločitev moštva me je razočarala, saj sem bil mnenja, da pri obeh obstaja želja po dolgoročnem sodelovanju. Zdaj bom imel več časa, da se osredotočim na prihodnost," je še dodal Villeneuve.

Po diskvalifikaciji Kubice sta do točk prišla Massa in Schumacher
Po diskvalifikaciji Kubice sta do točk prišla Massa in Schumacher FOTO: Reuters

Diskvalificirali Kubico

Po natančnem pregledu bolidov po nedeljski dirki za veliko nagrado Madžarske pa so komisarji Mednarodne avtomobilistične zveze (FIA) diskvalificirali Kubico. Slednji je v svojem prvencu med dirkači formule 1 osvojil sedmo mesto, a so ga zaradi dveh kilogramov prelahkega vozila nato diskvalificirali.

Z diskvalifikacijo Poljaka sta po eno mesto pridobila Ferrarijeva voznika Felipe Massa in Michael Schumacher, ki sta tako za sedmo in osmo mesto dobila dve oziroma eno točko.

Izidi (70 krogov, 306,663 km):

||1. Jenson Button (VBr/Honda)| 1:52:20,941
(povp. hitrost: 163,773 km/h)|
2. Pedro de la Rosa (Špa/McLaren-Mercedes)| + 30,837
3. Nick Heidfeld (Nem/BMW-Sauber)| 43,822
4. Rubens Barrichello (Bra/Honda)| 45,205
5. David Coulthard (VBr/Red-Bull-Ferrari)| 1 krog
6. Ralf Schumacher (Nem/Toyota)| 1 krog
7. Felipe Massa (Bra/Ferrari)| 1 krog
8. Michael Schumacher (Nem/Ferrari)| 3 krogi
9. Tiago Monteiro (Por/Midland-Toyota)| 3 krogi
10. Christijan Albers (Niz/Midland-Toyota)| 3 krogi
11. Scott Speed (ZDA/Toro-Rosso-Cosworth)| 4 krogi
12. Jarno Trulli (Ita/Toyota)| 5 krogov
13. Takuma Sato (Jap/Super-Aguri-Honda)| 5 krogov||

Odstopi:
||Christian Klien (Avt/Red-Bull-Ferrari)
Fernando Alonso (Špa/Renault)
Giancarlo Fisichella (Ita/Renault)
Kimi Raikkoenen (Fin/McLaren-Mercedes)
Mark Webber (Avs/Williams-Cosworth)
Nico Rosberg (Nem/Williams-Cosworth)
Sakon Jamamoto (Jap/Super-Aguri-Honda)
Vitantonio Liuzzi (Ita/Toro-Rosso-Cosworth)||

Diskvalifikacija:
||Robert Kubica (Pol/BMW-Sauber)||

SP skupno:
- dirkači:
||1. Fernando Alonso (Špa)| 100
2. Michael Schumacher (Nem)| 90
3. Felipe Massa (Bra)| 52
4. Giancarlo Fisichella (Ita)| 49
5. Kimi Raikkoenen (Fin)| 49
6. Jenson Button (VBr)| 31
7. Juan Pablo Montoya (Kol)| 26
8. Rubens Barrichello (Bra)| 21
9. Nick Heidfeld (Nem)| 19
10. Ralf Schumacher (Nem)| 16
11. David Coulthard (VBr)| 14
12. Pedro de la Rosa (Špa)| 10
13. Jarno Trulli (Ita)| 10
14. Jacques Villeneuve (Kan)| 7
15. Mark Webber (Avs)| 6
16. Nico Rosberg (Nem)| 4
17. Christian Klien (Avt)| 2
18. Vitantonio Liuzzi (Ita)| 1||

- konstruktorji:
||1. Renault| 149
2. Ferrari| 142
3. McLaren-Mercedes| 85
4. Honda| 52
5. BMW-Sauber| 26
6. Toyota| 23
7. Red-Bull-Ferrari| 16
8. Williams-Cosworth| 10
9. Toro-Rosso-Cosworth| 1||

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.