
V povprečje svoje ekipe se je vključil tudi Gruzijec s slovenskim potnim listom Vladimir Stepania, ki je v 22 minutah dosegel dve točki in zbral pet skokov. Nič bolj uspešen ni bil niti Rašo Nesterovič. Njegovo Minnesoto je še drugič v štirih dneh ugnal Dallas (103:107), nekdanji igralec Union Olimpije in italijanskega Kinderja iz Bologne pa je v 28 minutah zabeležil skromne statistike: šest točk (met iz igre 2:7), šest skokov, tri blokade in dve podaji. Zmago na gostovanju so dosegli tudi košarkarji New Yorka, ki so s 100:95 ugnali Charlotte, Indiana je brez pomoči Primoža Brezca premagala Atlanto (100:103), Clippersi so v Phoenixu premagali domača Sonca (96:92), Grizliji iz Memphisa so morali priznati premoč Milwaukeeju (105:114), Portland je slavil v Houstonu (101:92), San Antonio pa v Denverju (102:93). Edini domači zmagi sta dosegla Cleveland proti Chicagu (102:84) in Sacramento proti Detroitu (102:98).

Če so ljubitelji košarke v Miamiju pred dvobojem z letos povprečnim Utahom menili, da igre in izidi njihove Vročice v prihodnje ne morejo biti več bistveno slabši kot doslej, so se pošteno zmotili. S porazom z 39 točkami razlike se je moštvo priznanega trenerja Pata Rileyja dotaknilo dna v svoji ne tako dolgi, 13-letni zgodovini. "To je prav gotovo ena najslabših tekem v moji trenerski karieri. Moram reči, da že od prvega dne nisem čutil povezanosti v tej ekipi. Na parketu ne delujejo složno, ne kažejo strasti. Tu ne gre za to, da sam ne znam navdihniti igralcev. Gre za obojestransko komunikacijo, saj morajo tudi igralci navdihniti trenerja, da jim ta lahko to vrača," je bil po tekmi razočaran Riley, katerega ekipa je poskrbela za kar dva negativna rekorda. S 56 točkami so izenačili neslavni klubski rekord po številu doseženih točk - v ligi NBA se s slabšim strelskim izkupičkom na eni tekmi lahko "pohvalijo" le tri moštva -, gostom iz olimpijskega Utaha pa so omogočili postavitev lastnega rekordnega dosežka, saj doslej še nobena ekipa proti Jazzom ni dosegla manj košev. V slabi tekmi sta bila pri gostih najučinkovitejša Karl Malone in Danyell Marshall z 21 točkami, pri domačih pa je bil Eddie Jones edini, ki je presegel mejo desetih točk (12).
Rileyu se po katastrofalnem začetku sezone prav gotovo kolca po časih, ko je bil Miami ena najboljših ekip v vzhodni konferenci. Takrat je bil poleg Alonza Mourninga nosilec igre branilec Tim Hardaway, čigar uslugam pa so se Heatsi odrekli in ga prodali v Dallas. Hardaway zdaj dokazuje, da je bila to napačna poteza. V Minnesoti je bil glavni akter zmage proti Timberwolfsom, saj je v zadnji minuti dosegel odločilnih pet košev, skupaj 15, s čimer je Maverickse kljub zaostanku z 22 točkami v tretji četrtini še četrtič zapored popeljal do polnega izkupička. Pri gostih so se izkazali še Michael Finley s 26 točkami (od tega 21 v drugem polčasu), Dirk Nowitzki jih je prispeval 24, Steve Nash 23, prav toliko pa jih je dosegel tudi presenetljivi prvi strelec v domači vrsti, Chauncey Billups.
Skoraj identična situacija kot v Miamiju je v letošnji sezoni v Houstonu, ki je v 90-ih letih prav tako kazal povsem drugačen, zmagovalen obraz. Na čelu s Hakeemom Olajuwonom so Rocketsi kar dvakrat zapored osvojili naslov prvaka, zdaj pa se soočajo z eno največjih kriz v zgodovini kluba. Proti Trail Blazersom iz Portlanda so doživeli še 14. zaporedni poraz, s čimer so izenačili negativni klubski rekord po številu zaporednih porazov, odkar so se Rocketsi iz San Diega preselili v Houston. S tako skromnimi igrami pa tudi ta ni več daleč, leta 1967 je namreč San Diego Rockets v svoji uvodni sezoni v ligi NBA zabeležil 17 zaporednih porazov. Za goste iz Portlanda, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov, sta največ košev dosegla Rasheed Wallace in Ruben Patterson, oba po 23, slednji pa je še 11-krat uspešno skočil pod obema obročema.
Ena najbolj zanimivih torkovih tekem je bila odigrana v Sacramentu, kjer so domači Kingsi še enkrat potrdili, da so v svoji dvorani pretrd oreh za večino ekip v ligi NBA. Tokrat so sicer tesno, a vendarle premagali letos odlični Detroit in tako še 13. v 14 tekmah zapustili domači parket neporaženi. Zmago so si zagotovili z uspešnim izvajanjem prostih metov v zadnji minuti, ko sta bila šestkrat s črte uspešna Doug Christie in Peja Stojakovič. Mike Bibby je za domače dosegel 25 točk in sedem podaj, dobro formo po vrnitvi na košarkarska igrišča po poškodbi pa je še enkrat potrdil Chris Webber, ki je na koncu zbral 19 točk in 14 skokov. Gostom za zmago ni zadostovalo niti 35 točk Jerryja Stackhousa (rekord sezone).
V preostalih tekmah je Cleveland še 10. v 12 tekmah premagal Chicago - najučinkovitejši pri Cavaliersih je bil Wesley Person z 22 točkami. Košarkarji New Yorka so v Charlottu prekinili niz štirih zaporednih porazov, Indiana pa je z uspešnima prostima metoma Jermaina O'Neala 23,4 sekunde pred koncem ugnala Atlanto, ki je tako prvič v štirih tekmah okusila grenkobo poraza. Razlog za veselje imajo tudi košarkarji Los Angeles Clippersov, ki so v Phoenixu dosegli svojo prvo letošnjo zmago na gostovanjih, z njo pa tudi prehiteli Sonca na tretjem mestu pacifiške skupine. V Memphisu je odločitev o zmagovalcu padla v zadnji četrtini, v kateri so gostje iz Milwaukeeja z nizom 13:0 dokončno zapečatili usodo Grizlijev, na zmage pa so se že navadili košarkarji San Antonia, ki so v Denverju slavili že osmič zapored. Tim Duncan je dosegel 24 točk in zbral 16 skokov, v zadnjem delu igre pa je pri Spursih blestel predvsem Antonio Daniels z desetimi točkami.