Visoka zmaga Jesenic

Jesenice/Zagreb, 30. 10. 2005 20.54 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v mednarodni ligi na domačem ledu z visokim vodstvom premagali Albo Volan iz Madžarske.

Acroni Jesenice - Alba Volan 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Podobno kot na tekmi prejšnjega kroga v Tivoliju, so hokejisti Acronija zadeli že v prvi minuti. Zadel je Kranjc in tako gostom spodrezal krila. Igralci Albe so bili preveč šokirani, da bi se lahko resneje uprli razigranim Železarjem, ki so bili od Madžarov boljši v vseh elementih igre.

Zanimivo je bilo na polovici zadnjega dela, ko so zapele tudi pesti, predčasno prho pa so si pri domačih prislužili Razingar, Hafner, Terlikar in Rodman, pri gostih pa Vaszjunyin, Ennaffati in Holeczy.

Poleg številnih priložnosti so v prvem delu še dvakrat zadeli preko kapetana Varla z dvema igralcema več, za mirno nadaljevanje pa se je v gneči pred vrati gostov odlično znašel Hafner. Madžarski prvaki so bili v tem delu neprepoznavni, do vrat Roberta Kristana pa so prihajali le stežka, saj je bila jeseniška obramba trdna.

Tudi v drugem delu je bil scenarij podoben, domači so že v tretji minuti dosegli zadetek za visoko vodstvo in zmagovalec je bil praktično odločen. Jeseničani so še vedno vodili igro, imeli kup priložnosti, a je bil rezervni madžarski vratar Hetenyi, ki je po prvem delu zamenjal reprezentanta Budaia, zelo zanesljiv. V zadnjem delu je tempo nekoliko padel, Madžari so s samostojnimi akcijami poskušali doseči zadetek, a neuspešno, Železarji pa so tekmo mirno pripeljali do konca, s tem da so še enkrat zadeli po lepi akciji.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 1.400, sodniki: Popovič, Poženel, Škofic (vsi Slovenija)
Strelci: 1:0 Kranjc (Razingar, 1.), 2:0 Varl (Razingar, 13.), 3:0 Hafner (Mlinarec, 18.), 4:0 Razingar (D. Rodman, 23.), 5:0 Žagar (Polončič, Rožič, 57.)
Kazenske minute: Acroni Jesenice 36 + 80, Alba Volan 39 + 60 minut

_________________________________________________

Medveščak - VTZ Slavija 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)

Za razliko od prejšnjih tekem, so Založani tokrat že v prvi tretjini zaigrali na vso moč in tekmeca iz hrvaške prestolnice stisnili v svojo tretjino ter tako že v prvi minuti prišli do uvodnega zadetka. Mladi Gašper Župan se je najbolje znašel pred domačimi vrati in svojemu moštvu priigral lep zagon za nadaljevanje srečanja.

Hokejisti VTZ Slavije so tudi po zadetku še naprej vneto napadali, streljali z vseh položajev in napovedali, da se ne bodo zadovoljili s tesnim vodstvom. Že v šesti minuti je tako na semaforju kazalo 2:0, saj je lep samostojen prodor z zadetkom kronal izkušeni Dejan Kontrec. Sredi prvega dela je na sceno stopil še Jaka Avgustinčič in z dvema zadetkoma v slabih treh minutah bržkone že zagotovil zmago svojemu moštvu.

Resda so bili gostitelji v drugi tretjini boljše moštvo, a so svojo rahlo premoč, ki je predvsem plod manj zavzete igre Založanov, unovčili le z zadetkom Pohorelca, ko so imeli Zagrebčani kar dva igralca več na ledeni ploskvi. V zadnji tretjini so varovanci trenerja Matjaža Mahkovica močneje pohodili plin šele v končnici, ko so z zadetkoma Stoparja in junaka tekme Avgustinčiča še oplemenitili zanesljivo zmago.

Dom športov, gledalcev 500, sodniki: Prezelj, Krčelič in Žibret (vsi Hrvaška)
Strelci: 0:1 Župan (Adlešič, 1.), 0:2 Kontrec (Avgustinčič, 6.), 0:3 Avgustinčič (Kontrec, 12.), 0:4 Avgustinčič (15.), 1:4 Pohorelec (Žibret, 33.), 1:5 Stopar (Kontrec, 55.), 1:6 Avgustinčič (58.)
Izključitve: Medveščak 12, VTZ Slavija 26 minut

Izidi mednarodne hokejske lige:

Acroni - Alba Volan        5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Medveščak - VTZ Slavija    1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
DAC Dunajvaros - Ujpest    2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

7. Medveščak          10   2  0 (0)  8  25:55   6

* Opomba: v oklepaju za neodločenimi izidi so navedene zmage po podaljšku/kazenskih strelih. Za zmago v rednem delu dobi ekipa 3 točke, za zmago po podaljšku/kazenskih strelih dve, za poraz po podaljšku/kazenskih strelih pa 1 točko.