Visoka zmaga Olimpije

Ljubljana, 17. 01. 2006 20.41 |

Hokejisti ZM Olimpije so v drugi tekmi četrtfinala mednarodne lige premagali Medveščak s 7:1.

Druga polfinalna tekma je bila za spoznanje boljša od ponedeljkove prve, maloštevilni gledalci so videli tudi nekaj več zadetkov in na koncu zanesljivo zmago domačega moštva, ki tako za uvrstitev v polfinale, kjer bo naslednji teden njihov tekmec boljši iz madžarskega dvoboja med Albo in DAC-om, ne bo potrebovalo še tretje tekme.

Ljubljančani so tekmo začeli s hitrim vodstvom, Egon Murič je bil uspešen, ko so imeli domači na ledu igralca manj. V nadaljevanju prvega dela je bilo dobrih akcij malo, vseeno pa Zagrebčani niso ogrožali domačega vratarja Klemna Mohoriča. Za drugi zadetek je poskrbel Jure Kralj, potem ko je vratar gostov Anže Ulčar prva dva poskusa zeleno-belih ubranil. V drugem delu je domačim uspelo sestaviti nekaj nevarnejših napadov, medtem ko gostom razen poskusa Veljka Žibreta ni uspevalo nič. Ob koncu tretjine so Ljubljančani tudi odločili zmagovalca, ko so v 39. minuti v razmaku dobre pol minute dosegli dva zadetka; prvič je bil uspešen Aleš Mušič, nato pa je Šivic iz bližine ukanil Ulčarja. Na začetku zadnje tretjine je najprej sledilo povišanje vodstva domačih, nato pa so do častnega zadetka le prišli tudi Zagrebčani; takrat je bil v domačih vratih že Andrej Hočevar. Za potrditev zmage sta do konca tretje tretjine s šestim in sedmim golom poskrbela še Jan Loboda in Mušič.
_________________________________________________

Dvorana Tivoli, sodniki: Dremelj, Bohinc, Kamšek (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Murič (3.), 2:0 Kralj (Cvetek, 16.), 3:0 Mušič (Murič, Groznik, 39.), 4:0 Šivic (M. Hočevar, Tavželj, 39.), 5:0 Šivic (Žemva, Tavželj, 42.), 5:1 Švigir (Kos, Brumerčik, 43.), 6:1 Loboda (Žemva, Šivic, 46.), 7:1 Mušič (Murič, Groznik, 53.).
Kazenske minute: ZM Olimpija 8, Medveščak 12.