Nogometaši Drave so na razmočenem domačem terenu v ligi Si.mobil visoko izgubili proti Mariboru Pivovarni Laško.

Drava - Maribor Pivovarna Laško 0:3 (0:1)

Nevarno pred violičastimi vrati
Nevarno pred violičastimi vrati FOTO: Jani Dolinšek

Deževno vreme je nekoliko pokvarilo štajerski derbi, kjer se je zbralo več kot dva tisoč gledalcev. Pričakovanja domačih nogometašev so bila velika, vendar so gostje iz Maribora že v četrti minuti utišali domače navijače, ko je Siberie ukanil domačega vratarja Dabanoviča. Slednji je najbolj zaslužen, da so vijoličasti ob polčasu imeli minimalno prednost. Gostitelji so igrali slabo, saj v prvem delu niso niti enkrat ogrozili mariborskega vratarja Murka.

V drugem počasu so gostje zaigrali zelo zrelo in do 61. minute z zadetki Eteroviča in še drugič Siberieja prišli do prednosti treh golov. To je bila prevelika ovira za domačine, ki so svoje zveste privržence še drugič zapored razočarali z slabo igro, v 84. minuti pa so zaradi rdečega kartona ostali še brez Lundra.

Siberie v skoku
Siberie v skoku FOTO: Jani Dolinšek

Mestni stadion, gledalcev 2.000, sodniki: Jug (Tolmin), Kokolj (Škofljica) in Goričan (Loče)
Strelca: 0:1 Siberie (4.), 0:2 Eterovič (56.), 0:3 Siberie (61.)
Drava: Dabanovič, Gorinšek, Bosilj (od 46. Šmon), Lunder, Miljatovič, Zajc, Težački, Trenevski, Prejac (od 46. Štromajer), Chietti, Kelenc (od 67. Kronaveter)
Maribor Pivovarna Laško: Murko, Džinič, Siberie (od 63. Jelič), Rakič, Ošlaj, Zeba (od 80. Mihelič), Božičič, Bečiri, Popovič, Eterovič (od 73. Medved), Vuksanovič
Rumeni kartoni: Zajc, Gorinšek, Chietti; Bečiri, Zeba, Džinič
Rdeč karton: Lunder (84.)

_________________________________________________

CMC Publikum - Anet Koper 3:3 (2:1)

Niti druge zaporedne tekme pod taktirko novega trenerja Nikole Ilievskega Celjani niso uspeli rešiti v svojo korist. Po dramatičnem poteku se je tekma končala s pravičnim izidom 3:3, poleg treh golov sta imeli obe moštvi še nekaj priložnosti.

V 18. minuti so domači navijači doživeli hladen tuš. Z leve strani je Pahor podal v kazenski prostor, najvišji v gneči je bil Knezovič in prvič premagal Mujčinoviča. Po zgodnjem vodstvu so gostitelji prevzeli pobudo, vendar poskusi Beršnjaka (35.) in Pečnika (42.) nista bila uspešna. V 41. minuti so domačini izenačili, ko je po podaji Stajiča Handanovič slabo posredoval, žoga je prišla do Ibejija, slednji pa je brez težav zadel. V zadnji minuti prvega polčasa so celjski nogometaši prešli v vodstvo, ko je po dvojni podaji Brulca in Pečnika zadel prvi.

V začetku drugega polčasa so bili spet boljši Celjani, toda do izenačenja so prišli Koprčani. Knezovič je podal do Kremenoviča, ki je zadel z dvanajstih metrov. Po izenačenju so gosti prevzeli pobudo, bili so boljši, vendar so v 78. minuti po kotu Beršnjaka vnovič klonili po golu Križnika. Veselje domačinov ni dolgo trajalo, saj je Božič po podaji Kremenoviča izenačil in poskrbel za pravično delitev točk.

Arena Petrol, gledalcev 500, sodniki: Šegula (Dornava), Kodrič in Žitnik (oba Ptuj)
Strelci: 0:1 Knezovič (18.), 1:1 Ibeji (41.), 2:1 Brulc (45.), 2:2 Kremenovič (69.), 3:2 Križnik (78.), 3:3 Božič (88.)
CMC Publikum: Mujčinovič, Križnik, Sulejmanovič, Pečnik, Beršnjak, Gobec, Ibeji (od 90. Robnik), Brulc (od 61. Budimir), Stajič (od 83. Urbanč), Šnofl, Brezič
Anet Koper: Handanovič, Jakomin (od 74. Božič), Škrbina, Peršič (od 65. Gudič), Gregorič (od 55. Drobne), Gunjač, Kremenovič, Poljšak, Knezovič, Viler, Pahor
Rumeni kartoni: Ibeji; Jakomin, Knezovič, Drobne
Rdeč karton: /

HIT Gorica - Nafta 2:0 (0:0)

Močno deževje je dodobra namočilo travnik v Športnem parku. Na za igro težkem igrišču so Lendavčani že na pričetku pokazali, da se v mesto prvakov niso prišli zgolj branit. V četrti minuti je lepo podal Vogrinčič, Ristič pa je z okrog 14 metrov nenatančno meril. Po začetni pobudi Nafte, so vajeti igre v svoje roke prevzeli gostitelji. V 19. minuti je povratnik po poškodbi Demirovič poslal predložek pred gostujoča vrata, Burgič pa je iz ugodnega položaja z glavo posredoval v slogu branilca.

Sredi polčasa je zapihal tudi veter, ki je še dodatno otežil igro. Sledila sta nenatančna poskusa Srebrniča z glavo. V 32. minuti je Vogrinčič nevarno izvedel kot, ob bližnji vratnici je bil dovolj pazljiv Pirih. V 39. minuti so si prvaki priigrali najlepšo priložnost v prvem polčasu. Demirovič je prodrl po levi strani in lepo podal v sredino, kjer pa se je žoga, ki je bila namenjena prostemu Birsi zaustavila v mlaki. Pred odmorom je predložek Birse slabo izkoristil Nebojša Kovačevič, ki je iz ugodnega položaja iz bližine z glavo slabo streljal.

Začetek drugega polčasa je postregel z igro na sredini igrišča brez priložnosti. Maloštevilni, premočeni gledalci so prišli na svoj račun v 62. in 63. minuti, ko so Novogoričani dosegli dva lepa gola. Najprej so izpeljali hiter protinapad, ki ga je po kombinaciji z Birso z natančnim strelom v spodnji levi kot Lukovih vrat zaključil Demirovič. Dobro minuto kasneje je Živec z okrog 20 metrov natančno meril v desni kot. Lendavčani so se usmerili v napad, a brez pravih priložnosti. Še naprej so imeli več od igre Pinnijevi varovanci, ki bi se v 80. minuti kaj lahko veselili tretjega gola, a je strel Birse po asistenci Burgiča zaustavila prečka. V razburljivi končnici je rezervist Brajič zapravil tri lepe priložnosti, najlepšo v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je že preigral Luka, a zatem zgrešil prazen gol. Pred tem so izjemno priložnost za časten gol zapravili gostje, ko je Benko z okrog treh metrov zadel prečko.

Športni park, gledalcev 300, sodniki: Drečnik (Zagorje ob Savi), M. Petrovič (Vrhnika) in Zupančič (Ljubljana)
Strelca: 1:0 Demirovič (62.), 2:0 Živec (63.)
HIT Gorica: Pirih, Srebrnič, Nikolič, Šuler, Puš, N. Kovačevič, Jokič, Živec, Demirovič, Birsa (od 88. Brajič), Burgič
Nafta: Luk, Matjašec, Celcar, Sklepič (od 68. Kečo), Zemljič, Bukovec, Zore, B. Gerenčer, Ristič, Vogrinčič (od 66. Bunc), Srša (od 38. Benko)
Rumeni kartoni: Srebrnič, N. Kovačevič, Nikolič; Matjašec, Benko, Vogrinčič