Šport

Vsi naši v polfinalu

Bourg St. Maurice, 22. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na svetovnem prvenstvu v kajaku in kanuju na divjih vodah v francoskem Bourg St. Mauriceu so se kvalifikacije za slovenske kanuiste in kajakašico Nino Mozetič končale uspešno.

Najboljša oceno si zasluži Mozetičeva, ki je ne glede na težavno progo imela vsega dve kazenski sekundi in kvalifikacijski vožnji končala na dvanajstem mestu. V polfinale - med štirideset najboljših - so se uvrstili vsi naši kanuisti: Simon Hočevar je osvojil 24., Jurij Korenjak 27., Dejan Stevanovič 34. in Primož Gabrijelčič 38. mesto.

V petek so na sporedu prvi končni obračuni, Slovenija pa bo imela dve železi v ognju. V moštveni vožnji kajakašev bodo nastopili Dejan Kralj, Miha Terdič in Aleš Kuder, po mnenju strokovnjakov pa naša trojica celo sodi v ožji krog favoritov za kolajno, v moštveni vožnji kanuistov pa Dejan Stevanovič, Simon Hočevar in Jurij Korenjak.