Zadar slavil na Kodeljevem

Ljubljana, 05. 01. 2008 21.01 |

Košarkarji Uniona Olimpije so še sedmič letos izgubili v regionalni ligi NLB. Tokrat je bil zanje usoden Zadar (75:66)

Aco Petrović se s svojimi fanti domov vrača bogatejši za novo zmago v ligi NLB.
Aco Petrović se s svojimi fanti domov vrača bogatejši za novo zmago v ligi NLB. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli nov poraz v ligi NLB, medtem ko Zadar ostaja najbolj "vroča" ekipa v ligi, saj je zabeležil deseto zaporedno zmago. Zadnji poraz je Aco Petrović doživel daljnega 20. oktobra lani, na domačem parketu v Zadru pa je izgubil le z Union Olimpijo v tretjem krogu (59:74).

Končna razlika devetih točk ni najbolj realni pokazatelj razmerja moči in dogajanja na igrišču. Zadar je resda vodil večji del dvoboja - najvišje ob koncu tretje četrtine z 48:39, toda Ljubljančani so imeli v zaključku srečanja zmago na dosegu roke. Potem ko sta obe ekipi skupaj v prvih petih minutah zadnje četrtine dosegla zgolj tri točke, se je tekma razživela v zadnjih štirih minutah, ko je Union Olimpija počasi, a vztrajno lovila tekmeca. Z zabijanjem Marka Miliča ga je ujela 55 sekund pred koncem (66:66), ni pa znala zaustaviti najboljšega strelca tekme Johnsona (28 točk), ki je s trojko in zabijanjem v naslednjih tridesetih sekundah odločil zmagovalca.

Miha Zupan je proti razpoloženim Dalmatincem dosegel 9 točk.
Miha Zupan je proti razpoloženim Dalmatincem dosegel 9 točk. FOTO: Damjan Žibert

Prvič se je ljubljanski publiki v zeleno-belem dresu predstavil Boris Gorenc. Trener Memi Bečirović mu je namenil 24 minut igre, v katerih je Gorenc dosegel 5 točk, zbral 3 skoke in dvakrat učinkovito podal.

Union Olimpija - Zadar 66:75 (20:23, 37:38, 54:57)

Union Olimpija: Dončić 7 (1:2), Gorenc 5, Rizvić 4, Milič 19 (3:3), Hukić 5 (0:2), Begić 3 (1:2), Bailey 6 (1:2), Zupan 9 (1:1), Taylor 8.

Zadar: Stallworth 8 (4:4), Stipčević 1 (1:2), Barać 13 (2:2), Johnson 28 (4:4), Gečevski 8 (4:4), Lalić 3 (1:2), Macura 3 (3:4), Štimac 6, Brewer 5.