Šport

Zakajeni Lewis-Francis?

London, 13. 05. 2005 00.00 1 min branja 0

Mark Lewis-Francis (levo) bo moral vrniti medaljo, ker naj bi užival marihuano (Foto: Reuters)

Britanski šprinter Lewis-Francis je ostal brez odličja, saj je bil pozitiven na dopinškem testu, ker naj bi užival marihuano.

Mark Lewis-Francis (levo) bo moral vrniti medaljo, ker naj bi užival marihuano (Foto: Reuters)
Mark Lewis-Francis (levo) bo moral vrniti medaljo, ker naj bi užival marihuano (Foto: Reuters)
FOTO: Reuters

Britanski šprinter Mark Lewis-Francis je bil po evropskem dvoranskem prvenstvu marca v Madridu pozitiven na dopinškem testu, zato bo moral vrniti srebrno odličje, ki ga je dobil v teku na 60 metrov. Kot so dejali predstavniki britanske atletske zveze, je Lewis-Francis užival marihuano, pozitiven pa je bil na testu, opravljenem 5. marca neposredno po tekmi.

Pasivni kadilec?

Lewis-Francis, ki je bil član britanske zlate olimpijske štafete na 400 metrov, je v svoj zagovor dejal, da je prepovedano sredstvo užival zgolj pasivno. "Ne kadim trave. V svoj bran lahko rečem le, da sem se znašel v skupini ljudi, ki so kadili in sem pri tem vdihaval nastali dim. Sredstva nisem vzel zavestno, da bi zaradi tega dosegel boljši rezultat," je dejal Lewis-Francis.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450