Žalostna 60. obletnica kluba

Jesenice, 08. 01. 2008 19.14 |

Matic Flajšman
16

Hokejisti Acroni Jesenic so pred domačimi gledalci, v drugem delu avstrijske hokejske lige EBEL, doživeli poraz proti celovškemu KAC-u (2:1).

Hokejisti Acroni Jesenic so na domačem ledu klonili proti celovškemu KAC-u.
Hokejisti Acroni Jesenic so na domačem ledu klonili proti celovškemu KAC-u. FOTO: Damjan Žibert

V jeseniški dvorani Podmežakla je bilo razpoloženje navijačev več kot le vedro. Glasno spodbujanje gorenjskih hokejistov pa tokrat ni obrodilo sadov. Varovanci Kima Collinsa žal niso mogli premagati gostujočega vratarja Hannesa Enzenhoferja, tako da strelskega posta še ni konec. Po prvi tretjini je bil izid 0:0, v drugem delu tekme pa so ljubitelji te hitre in atraktivne igre le dočakali prvi zadetek.

Na žalost domačih hokejskih navdušencev je plošček končal za hrbtom Roberta Kristana – Lixa, rezultat pa se vse do izteka 40. minute ni spremenil. Varovanci kanadskega strokovnjaka so tako po drugi tretjini tekme še vedno bledo napadali in čakali na tako želeni zadetek.

Kim Collins v moštvu vnovič ni imel razpoloženega strelca.
Kim Collins v moštvu vnovič ni imel razpoloženega strelca. FOTO: Damjan Žibert

Nekaj upanja na zmago so železarji vseeno imeli; glavni krivec je bil ponovno Šved Conny Strömberg, ki je napovedal boljši strelski učinek takoj na začetku tretje tretjine. Kljub vsemu pa je to bilo tudi vse kar so Gorenjci danes prikazali. Gledalci v Podmežakli, zbralo se jih je slabih 3000, so tako malce žalostni čakali na podaljške, ko je njihove upe razblinil Jeffrey Tory. Z zadetkom v 57. minuti tekme je  pokopal vse upe domačinov, ki tudi s šestimi igralci v polju niso uspeli poravnati izida.

Acroni Jesenice - KAC 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Strömberg (41.) ; Norris (27.), Tory (57.)

09. 01. 2008 13.20
Tudi Rodmana igrata v avstrijskem klubu,pa se ne bojite samo njiju ampak celega kluba.Ali?
DarthRevan
09. 01. 2008 12.15
gruskr, Jeseničani se ne bojimo Olimpije, ampak samo ex-Jeseničanov, ki za Olimpijo igrajo...oni so dobri...
09. 01. 2008 12.11
JESENIČANI BOJTE SE OLIMPIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DarthRevan
09. 01. 2008 10.30
Jaz sem cikal predvsem na to, da bo Salzburg končal pred Dunajem. No, razen če se jeseniškemu prvemu napadu utrga, he he he.
Karbi
09. 01. 2008 10.27
DarthRevan, to je bilo moje mišljenje in ena izmed opcij. Vsekakor je bolje, da se Jesenice izognejo Olimpiji v četrtfinale. Sam sem goreč navijač Jesenic, vendar je treba priznati, da je trenutno Olimpija v naletu. In če bi zeleni imeli v četrtfinalu enga moćnega napsotnika, ki bi jih utrudil (nenezadnje glanino Olimpije sestavljajo precej 'stari' hokejisti') bi bilo to za nas dobro, mislim, da se s tem strinjaš. Pa glede Linza in salzburga nislim, da je trenutno boljši Linz, kar kaže tudi včerajšnji rezultat.
lutzow@email.si
09. 01. 2008 09.46
sramota od POP TVja...še športne komentarje cenzurirate..a vas boli, če je nekdo boljši od vas...pristranski ste, ritolizniški, centralistično priskledniški, neslovenski in nepošteni..in to naj bo medij...SRAMOTA
DarthRevan
09. 01. 2008 09.34
Karbidovka, Olimpija izločila Dunaj ali Linz, a? Not gonna happen. Predvsem zato ker če bo na 7. mestu bo po vsej verjetnosti igrala četrtfinale s Salzburgom, si upam špekulirat. Ampak do 7. mesta je treba še prit, niste še tam bo treba še Graz in Innsbruck premagat. Pa tudi Jeseničani še niso izpadli s prvih dveh. Lutzow, jaz sem se odločil, da enostavno ignoriram tele zelene medije. Pa naj še kdo reče, da so rdeči...niso, zeleni so. Važno je, da jeseniški fantje igrajo dober hokej; razni "poznavalci", ki pišejo članek kot da so na tekmi v resnici pa samo spremljajo rezultat jim ne bojo prišli do živega.
09. 01. 2008 07.27
evo gospodje, takole se napiše članek o tekmi
09. 01. 2008 07.25
slika je pa od capitalsov
09. 01. 2008 07.23
kazenske minute: Acroni Jesenice 14, KAC 19 + 20 (Norris) za bukove novinarje, ki ne znajo podajati realnih informacij!!!
09. 01. 2008 07.21
pa kje je objektivno poročanje, idioti novinarski...bleda igra jeseničanov? ob razmerju strelov 13:3...kac je bil na kolenih, le smola se je držala rdečih šampionov...gledalci smo bili nad igro zadovoljni in prav nič ni bilo tukaj žalostnega...pač KAC igra hinavski hokej , kot olimpija....dajo gol, prejkone po sreči, nato se zaprejo v bunker in svinjajo.... koliko je bilo izključitev na strani KACa, pa je to le pol, kar bi moral sodnik dosoditi...pač je jodlarjem in žabarjem težko prenesti poraz...nam ni, saj smo ŠAMPIONI!
Karbi
09. 01. 2008 07.02
Mogoče pa niti ni tako napačno, da so zadnjih nekaj tekem izgubili. S tem se bodo najverjetneje izognili Olimpiji v četrtfinalu, Olimpija bo po mojem mnenju osvojila 7 mesto in igrala z 2 uvrščenim iz tega dela, kar pomeni da bo potem Olimpija izločila Linz ali pa Dunaj in s tem izločila enega močnega nasprotnika. Bi upal it stavit, da bosta obe slovenski ekipi igrali v polfinalu.