
Nastop francoskega nogometnega reprezentanta Zinedina Zidana na sobotni kvalifikacijski tekmi za EP na Portugalskem proti Cipru zaradi poškodbe desne stegenske mišice še naprej ostaja negotov, francoski reprezentant pa bo skoraj zagotovo nared za sredino tekmo s Slovenijo v Ljubljani.
"Zdravniki predvidevajo, da poškodbo lahko pozdravijo v 36 urah, a več bo znano v petek. Vsekakor pa bi Zidane moral biti sposoben igrati proti Sloveniji," je danes potrdil francoski selektor Jacques Santini.
Morebitna odsotnost Zidana na domači tekmi proti Cipru se Santiniju ne zdi zaskrbljujoča: "Moštvo, ki bo tekmo začelo, ima svoje avtomatizme. Hkrati so takšne situacije lahko izredno dobre za samozavest; posebej, če dokažeš, da si pomembne tekme sposoben dobiti tudi brez ključnih igralcev."
Francoski športni junak in igralec španskega nogometnega velikana Reala iz Madrida se je poškodoval na torkovi tekmi z Villarealom, na kateri je bil zamenjan že pred koncem prvega polčasa.
Francija, branilka naslova evropskega prvaka, si lahko z zmago na sobotni tekmi s Ciprom že zagotovi nastop na EP. Na dosedanjih petih tekmah so "Galski petelini" iztržili poln izkupiček (15 točk), za drugo mesto v kvalifikacijski skupini 1 in dodatni kvalifikacijski tekmi pa sta glavna kandidata Slovenija in Izrael.