Odermattu superveleslalom v Beaver Creeku

Ljubljana, 02. 12. 2021 21.52 |

STA, M.J.
1

Švicar Marco Odermatt je zmagovalec današnjega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev. V ameriškem Beaver Creeku je za šesto zmago v karieri zanesljivo ugnal drugouvrščenega Avstrijca Matthiasa Mayerja in – presenetljivo – tretjeuvrščenega Kanadčana Brodericka Thompsona. Najboljši Slovenec je bil Martin Čater na 34. mestu.

Marco Odermatt
Marco Odermatt FOTO: AP

Na zahtevni postavitvi s številnimi pastmi se je na progi ptic roparic najbolje znašel Marco Odermatt. Štiriindvajsetletni Švicar je z divjo vožnjo zanesljivo izboljšal čas Matthiasa Mayerja, ki je pred tem vodil pred na koncu petim rojakom Vincentom Kriechmayrjem. Mayer je po zmagi v smuku v Lake Louisu prejšnji konec tedna tokrat za zmagovalcem zaostal 78 stotink sekunde, še 17 stotink več pa je zaostal Broderick Thompson s številko 35. Za Odermatta je bila to šesta zmaga v karieri, od tega tretja v superveleslalomu in druga v Beaver Creeku v tej disciplini. Pred dvema letoma je prav na tem ameriškem prizorišču slavil prvo zmago v karieri. Danes je petnajstič v karieri stal na odru za zmagovalce, letos pa je že dobil uvodno veleslalomsko tekmo v Söldnu. Mayer je 18. v superveleslalomu zasedel mesto na stopničkah, skupaj pa ima zdaj v karieri 38 uvrstitev med prve tri.

Za 27-letnega Thompsona, ki se je presenetljivo zavihtel na tretje mesto, pa so to sploh prve stopničke v svetovnem pokalu. Pred tem je bila njegova najboljša uvrstitev osmo mesto z alpske kombinacije v Bormiu pred štirimi leti. V svetovnem pokalu je pred današnjo senzacijo le osemkrat osvojil točke, vsega enkrat v superveleslalomu s 24. mestom v Saalbach-Hinterglemmu.

Martin Čater
Martin Čater FOTO: AP

Slovenci se na prvi od štirih tekem v Beaver Creeku niso izkazali. Po 11. mestu na smuku v Lake Louisu je Boštjan Kline tokrat ostal brez uvrstitve po odstopu pred drugim vmesnim časom. Podobna zgodba se je ponovila pri Mihi Hrobatu, ki je bil sicer zelo hiter, a je prav tako odstopil pred drugim merjenjem časa. Nejc Naraločnik je odstopil tik pred ciljem, a že tako ni bil dovolj hiter, da bi osvojil kakšno točko. Martin Čater (+2,83) je kot edini Slovenec prišel v cilj in zgrešil točke na 34. mestu.

V Beaver Creeku bo v petek še en superveleslalom, v soboto in nedeljo pa bosta na vrsti še dva smuka.