Zimski športi

Mikaela Shiffrin nepremagljiva, Ana Bucik Jogan s tretjim časom finala

Courchevel, 16. 12. 2025 19.25 pred 1 uro 1 min branja 1

Mikaela Shiffrin

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin je po treh slalomskih zmagah dobila tudi nočni slalom v Courchevelu. Tekmice je premagala za več kot sekundo in pol ter pod sojem žarometov slavila svojo 105. zmago v svetovnem pokalu. Drugo mesto iz prve vožnje je uspela zadržati Švicarka Camille Rast, tretja pa je bila Nemka Emma Eicher.

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin
FOTO: Profimedia

Mikaela Shiffrin je bila z naskokom najhitrejša že po prvi vožnji, pred Švicarko Camille Rast je imela 83 stotink sekunde prednosti, Nemka Lena Duerr pa je zaostala že krepko več kot sekundo (+1,16).

Neverjetna Američanka je v finalu svojo prednost pred drugouvrščeno Camille Rast povečala na sekundo in 55 stotink in slavila četrto letošnjo slalomsko zmago. V tej disciplini je letos še nepremagana.

Lena Duerr druge vožnje ni končala, njen odstop pa je za preboj na stopničke izkoristila rojakinja Emma Eicher (+1,71). Za Nemko, ki je v soboto slavila na smuku v St. Moritzu, so to prve slalomske stopničke.

Ana Bucik Jogan
Ana Bucik Jogan
FOTO: Profimedia

Ana Bucik Jogan je v prvi vožnji zaostala za skoraj štiri sekunde in pol ter s 30. mestom za las ujela finale. Z drugo vožnjo pa je opravila precej bolje. Postavila je tretji čas finala in napredovala vse do 15. mesta, kar je tudi njena najboljša uvrstitev v letošnji sezoni.

Preostali dve slovenski predstavnici Caterina Sinigoi in Anja Oplotnik nista prismučali do cilja prve vožnje.

Najboljši slovenski slalomistki Andreja Slokar in Neja Dvornik sta že končali olimpijsko sezono. Slokar si je na treningu v Söldnu strgala kolenske vezi, Dvornik pa si je v Gurglu zlomila golenico in mečnico desne noge.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

blazter
16. 12. 2025 20.36
Tekmovalcev prgišče, na Ski zvezi pa prisklednikov.....
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1419