Anamarija Lampič na 14. mestu v Ruhpoldingu

Ruhpolding, 12. 01. 2024 15.57 |

STA, M.J.
2

Norveška biatlonka Ingrid Landmark Tandrevold je zmagovalka sprinterske tekme na 7,5 km za svetovni pokal v nemškem Ruhpoldingu. Za 27-letno Norvežanko (19:25,4) sta se uvrstili Švedinja Mona Brorsson (+18,2/0) in Italijanka Lisa Vittozzi (+19,0/0), najboljša Slovenka je bila Anamarija Lampič (+58,5/3) na 14. mestu.

Anamarija Lampič
Anamarija Lampič FOTO: AP

Anamarija Lampič je bila v konkurenci 96 tekmovalk zopet najhitrejša na 7,5 km dolgi biatlonski trasi na Bavarskem. Še vidnejšo uvrstitev sta ji preprečila zadnja dva zgrešena strela v stoječem položaju, enkrat je bila nenatančna tudi v ležečem položaju. Na nedeljsko zasledovalno tekmo na 10 km se je od štirih Slovenk uvrstila še Polona Klemenčič (+1:5,3/2) na 45. mestu. Lena Repinc (+3:04,9/3) je zasedla 74., Živa Klemenčič (+3:06,3/2) pa 75. mesto.

V soboto bo na Bavarskem na sporedu še moška sprinterska tekma na 10 km, na startu bodo Jakov Fak, Miha Dovžan, Lovro Planko in Toni Vidmar.

Izidi: ženske, 7,5 km (sprint)
1. Ingrid Landmark Tandrevold (Nor)   19:25,4/0