Anamarija Lampič: Priprave na Pokljuki podrejene novoletni turneji

Pokljuka, 26. 12. 2020 19.57 |

Matic Flajšman, M.G., STA
0

Za najboljše tekače in tekačice na smučeh bo eden od vrhuncev sezone novoletna turneja v smučarskih tekih. Prva dama v slovenskem taboru je Anamarija Lampič, ki je odlično formo potrdila tudi na ekipnem šprintu za državno prvenstvo v zimski idili na Pokljuki. Naslov je osvojila v paru z Anjo Mandeljc. Lani je bila na novoletni tekaški turneji najboljša sprinterka in podobnega uspeha se nadeja tudi letos. Na mrzli Pokljuki jo je za hiter pogovor ujel Matic Flajšman.

Na državnem prvenstvu v sprintih v smučarskih tekih na Pokljuki so se danes naslovov v ekipni konkurenci razveselili Anja Mandeljc in Anamarija Lampič ter brata Benjamin in Vili Črv. V ženski konkurenci sta s tekmicami pometli članici Triglava iz Kranja Anja Mandeljc in Anamarija Lampič. Srebrno medaljo na 1,4 km dolgi progi s štirimi predajami sta z zaostankom minute in pol osvojili članici tretje ekipe tega kluba Sara Jazbec in Klara Mali, bron pa z zaostankom minute in 38 sekund članici druge kranjske ekipe Nina in Anita Klemenčič. Četrti absolutno sta bili hkrati najboljši med starejšimi mladinkami Lucija Medja in Meta Škufca.

V moški konkurenci pa sta bila najboljša brata Benjamin in Vili Črv, člana društva Rateče Planica. Srebro sta na 1,4-kilometrski progi s šestimi predajami osvojila Miha Ličef in Miha Jan (Gorje) z zaostankom 57 sekund, bron pa brata Gal in Anže Gros, člana Skike klub Slovenija, ki sta zaostala minuto in 44 sekund. Četrta sta bila Izidor Karničar in Janez Lampič, peta pa zmagovalca med mladinci Nejc Jan in Jošt Mulej.