Zimski športi

Andreja Slokar znova na stopničkah, druga v Avstriji

Zell am See, 25. 01. 2021 15.19 |

Zell am See je gostil prvega od dveh ženskih slalomov. Za nove stopničke in točke evropskega pokala se je v Avstriji borilo kar 92 tekmovalk, med njimi tri Slovenke. Najboljša je bila Andreja Slokar, ki je osvojila drugo mesto. Ajdovka je v tej sezoni že osvojila tudi točke v svetovnem pokalu.

Andreja Slokar
Andreja Slokar FOTO: Damjan Žibert

Po prvem teku je vodilno mesto zasedala Andreja Slokar, ki si je skupaj z Nemko Leno Duerr, ki je zaostala 7 stotink sekunde, zagotovila precejšnjo prednost pred ostalimi. Tretjeuvrščena Emelie Wikstroem iz Švedske je zaostajala že več kot sekundo, medtem ko je bila Neja Dvornik z 1,54 sekunde zaostanka na sedmem mestu. Slovenka je zelo dobro nastopila tudi v drugo, a je bila Duerrjeva nekoliko hitrejša in ji izmaknila zmago za 0,26 sekunde. Neja Dvornik je zdrsnila na 22. mesto, medtem ko je bila Pika Dvornik na koncu 51.

Slokarjeva z lepo prednostjo še vedno zaseda prvo mesto v seštevku evropskega pokala. S 465 točkami ima 124 točk naskoka pred najbližjo zasledovalko, Laro Della Mea iz Italije.