Biatlonka Repinčeva do zlata na mladinskem SP

Obertiliach, 01. 03. 2021 16.27 |

STA, T.Š.
5

Tretji dan mladinskega svetovnega prvenstva v biatlonu v avstrijskem Obertilliachu sta prišla na vrsto sprinta. Slovenija je po zaslugi Lene Repinc prišla do novega odličja, tokrat najžlahtnejšega.

Repinčeva je do naslova prvakinje v kategoriji mladink na šestkilometrskem sprintu prišla po tem, ko je na streljanju v leže pustila nepokrito eno tarčo, na drugem postanku pa je bila brezhibna in ciljno črto prečkala 5,2 sekunde pred drugouvrščeno Italijanko Lindo Zingerle. Dobro se je odrezala tudi Kaja Zorč, ki je zasedla šesto mesto (1,0), Klara Vindišar je bila 12. (0,1), Kaja Marič pa 25. (1,1). Šele 17-letna slovenska biatlonka na mladinskem SP v Obertilliachu osvojila že drugo odličje, v soboto je osvojila srebro na posamični tekmi.

Mladinci so se pomerili na 7,5-kilometrski preizkušnji. Najboljšo slovensko uvrstitev je s 100-odstotnim strelskim izkupičkom dosegel Jaša Zidar, ki je bil deseti, Mark Vozelj je bil 17. (0,2), Pavel Trojer 37. (0,2), Drejc Trojer pa 43. (0,2).