Zimski športi

Boljšunovu še tretje zlato v Pekingu

Peking, 19. 02. 2022 09.33 |

Ruski smučarski tekač Aleksander Boljšunov je na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu osvojil še svojo tretjo zlato kolajno. Nepremagljiv je bil tudi danes na 30 kilometrov v prosti tehniki. Srebro je osvojil njegov rojak Ivan Jakimuškin, bron pa Norvežan Simen Hegstad Krüger. Tekači bi se po tradiciji sicer morali pomeriti na 50-kilometrski klasiki, a so prireditelji tekmo zaradi močnega mraza in vetra skrajšali na 30 kilometrov.

Aleksander Boljšunov
Aleksander Boljšunov FOTO: AP

Na tekmi s skupinskim startom je odločitev o najboljših padla na zadnjih treh kilometrih, ko je Aleksander Boljšunov močno potegnil, sledila pa mu je četverica, ki je počasi odpadala. V končnici je kazalo, da se bosta za zlato medaljo udarila z Norvežanom, ki pa ni zdržal ostrega ritma. To je izkoristil Ivan Jakimuškin in si tudi po zaslugi odlično pripravljenih smuči pritekel srebro.