Zimski športi

Brez Damjana v Pragelato

Ljubljana, 10. 12. 2008 11.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA, T.Š.
Komentarji
1

Slovenska reprezentanca v smučarskih skokih se bo morala tudi na naslednjih dveh tekmah svetovnega pokala konec tedna v Pragelatu znajti brez zadnja leta prvega moža ekipe Jerneja Damjana.

Jernej Damjan
Jernej Damjan FOTO: Damjan Žibert

Jernej Damjan namreč po poškodbi v Trondheimu, ko je na treningu v telovadnici trčil z reprezentančnim kolegom Juretom Šinkovcem in si pri tem nesrečno poškodoval koleno, še ni pripravljen.

"Gotovo je, da se nam Jernej ne bo pridružil v Italiji. Trenutno smo kar v težkem položaju, zato moramo biti predvsem potrpežljivi in strpni. Tu v Pragelatu pridno treniramo, a nam še kar nekaj manjka. Ni fanta, ki bi malo vlekel ekipo naprej, kot je bil to v preteklih letih prav Jernej. Glede na to, da ekipi priključujemo mlade, nihče od njih ne more pričakovati uvrstitev med najboljših deset, saj potrebujejo čas," je iz Italije sporočil glavni trener reprezentance Matjaž Zupan.

Medtem pa je Damjan v Ljubljani in pridno hodi na terapije, saj se čim prej želi vrniti na sneg. "Vse dopoldne sem bil na fizioterapiji. Imam natrgano mišico v kolenu, vendar upam, da bom če bo vse potekalo po načrtih naslednji teden že skakal. Če ne, mi pa novoletna turneja gotovo ne uide,"  je zatrdil Damjan in dodal: "Če bi stisnil zobe, bi morda celo lahko nastopil že v Pragelatu, a so mi vsi zdravniki močno odsvetovali tekme."

Pragelato bo tekmi svetovnega pokala gostil že ta konec tedna (13. in 14. decembra).

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User426982
10. 12. 2008 15.00
eh škoda damjan :/ lepo na terapije hodit pa bo kmalu super