Zimski športi

Calgary Flames in New York Islanders le korak do končnice

Edmonton, 05. 08. 2020 07.13 |

Hokejisti Calgary Flames so le še eno zmago oddaljeni od končnice tekmovanja za Stanleyjev pokal, potem ko so v Edmontonu s 6 : 2 premagali Winnipeg Jets in povedli z 2 : 1 v zmagah. Le zmago so od končnice severnoameriške lige NHL oddaljeni tudi New York Islanders na vzhodu, ki so Florido Panthers tokrat premagali s 4 : 2 in vodijo z 2 : 0 v zmagah.

Hokejista Calgaryja Elias Lindholm in Sean Monahan.
Hokejista Calgaryja Elias Lindholm in Sean Monahan. FOTO: AP

Calgary Flames so v Edmontonu v skrajšanem boju na tri zmage za končnico NHL ugnali Winnipeg, potem ko so dosegli tri gole z igralcem več.

Jets so sicer povedli v uvodni tretjini prek danskega napadalca Nikolaja Ehlersa, švedski reprezentant Elias Lindholm pa je kmalu za tem izenačil. V nadaljevanju je Calgary prevzel nadzor nad tekmo z goloma Mikaela Backlunda in Seana Monahana za vodstvo s 3 : 1, preden je v drugi tretjini Andrew Copp vrnil Jets v igro.

Matthew Tkachuk je obnovil prednost Calgaryja za dva zadetka, piko na i sta dodala še Milan Lucic in Johnny Gaudreau.

Vratar Calgaryja Cam Talbot je zbral 33 obramb, na drugi strani ledu pa je Connor Hellebuyck zaustavil 26 strelov.

Otočani so v dvoboju s Florida Panthers le še zmago oddaljeni od končnice, potem ko so v Torontu povedli z 2 : 0 v zmagah. Dva gola je prispeval Jordan Eberle, vratar Semjon Varlamov je zbral 26 obramb.