Zimski športi

Dve točki Anžeta Kopitarja ob prvem porazu Kraljev

Los Angeles, 17. 10. 2021 08.12 |

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v domači dvorani Staples Center doživeli prvi poraz v sezoni. Minnesota je s tesno zmago 3:2 odnesla točke, pri obeh golih Kraljev pa je sodeloval Anže Kopitar, ki je v statistiko vpisal po en gol in podajo. Kapetan Kingsov je na dveh tekmah zbral že sedem točk.

Novo sezono lige NHL so hokejisti Los Angelesa odprli na domačem ledu in se veselili lepe zmage proti Zlatim vitezom iz Las Vegasa. Izjemno razpoložen je bil takrat kapetan Kraljev Kopitar, saj je dosegel tri gole, ob tem pa dodal še dve podaji. Tudi na drugi tekmi sezone, znova v Los Angelesu, je bil slovenski hokejist vpleten pri obeh golih. Dosegel je gol in podajo ter na dveh tekmah zbral že sedem točk.

V Staples Centru so v 26. minuti z igralcem več povedli domači, po podaji Anžeta Kopitarja je bil uspešen Šved Viktor Arvidsson. Minnesota je do konca druge tretjine dosegla tri zaporedne gole (Frederick Gaudreau, Victor Rask, Ryan Hartman). Kopitar, ki je bil na ledu dobrih 22 minut, je v 48. minuti po podaji Drewa Dougthyja izid znižal, več pa Kingsom ni uspelo. Domači vratar Jonathan Quick je ubranil 27 strelov, gostujoči Cam Talbot 29.

Naslednja tekma Kopitarja in soigralce čaka v gosteh, igrali bodo v Nashvillu.