Zimski športi

Eckhoffova najboljša tudi v zasledovanju

Oberhof, 09. 01. 2021 13.38 |

Norveška biatlonka Tiril Eckhoff je v nemškem Oberhofu ubranila prvo mesto s petkovega sprinta in dobila tudi zasledovanje. V finišu 10-kilometrske tekme je v neposrednem dvoboju premagala rojakinjo Marte Olsbu Roeiseland. Drugo tretje mesto v treh dneh je osvojila Avstrijka Lisa Hauser, ki je zaostala 43 sekund.

Nasmejana Eckhoffova (desno) je v cilj prišla tik pred rojakinjo Marte Olsbu Roeiseland (v ozadju). FOTO: AP

Tiril Eckhoff si je privoščila dve strelski napaki, kar je na zadnjem streljanju izkoristila Marte Olsbu Roeiseland. Ta je tekmo končala s strelsko ničlo, rojakinjo kmalu za streliščem ujela, v finišu pa so prevladale izkušnje 30-letne Eckhoffove. Blizu boja za zmago je bila tudi Lisa Hauser, ki pa je morala po zadnjem streljanju enkrat v kazenski krog.

Slovenske tekmovalke so v petek ostale brez uvrstitve med najboljših 60 in s tem brez pravice nastopa na sobotni preizkušnji. V Oberhofu sledi še moško zasledovanje, tudi z Jakovom Fakom in Miho Dovžanom.