Zimski športi

Eckhoffovi sprint v Franciji, Slovenke brez zasledovanja

Annecy, 20. 12. 2019 15.39 |

Norvežanka Tiril Eckhoff je zmagovalka 7,5-kilometrskega sprinta biatlonk za svetovni pokal v francoskem Le Grand Bornandu. Kljub zgrešenemu strelu in kazenskemu krogu je za šest sekund ugnala Francozinjo Justine Braisaz in za 20 Rusinjo Marketo Davidovo, ki sta delo na strelišču opravili brezhibno.

Nadežna Skardino biatlon
Nadežna Skardino biatlon FOTO: AP

Slovenske biatlonke so ostale brez zasledovanja. Najboljša je bila Polona Klemenčič z dvema kazenskima krogoma ter dvema minutama in pol zaostanka na 68. mestu, Lea Einfalt je bila po dveh kazenskih krogih 80., mlada Nika Vindišar pa po treh zgrešenih strelih 90. Odločitev o zmagovalki je padla v zadnjem krogu v smučini. Tam je bila Tiril Eckhoff deset sekund hitrejša od Justine Braisaz.

V skupnem seštevku še vedno vodi Italijanka Dorothea Wierer, ki je danes zasedla 22. mesto, z 207 točkami, danes šestouvrščena Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold pa za njo zaostaja osem točk.