Hadalin na Sljemenu zapravil lepo priložnost, zmaga pa Nemcu Strasserju

Zagreb, 06. 01. 2021 13.00 |

T.Š., STA
10

Na zagrebškem Sljemenu je bil na sporedu moški slalom za točke svetovnega pokala. Edini slovenski predstavnik na tekmi Štefan Hadalin se je s startno številko 24 po prvi vožnji prebil na peto mesto, v drugi vožnji pa je zdrsnil na končno 16. mesto. Zmagal je Nemec Linus Strasser, ki je bil po prvi vožnji šele osmi.

Francoz Clement Noel je postavil najhitrejši čas prve vožnje moškega slaloma za svetovni pokal na Sljemenu, Norvežan Sebastian Foss-Solevaag je na drugem mestu zaostajal za 36 stotink sekunde, tretji je bil Avstrijec Manuel Feller (+0,51). Štefan Hadalin je vpisal peti čas, za vodilnim je zaostal manj kot sekundo (+0,85).

Po finalni vožnji so se premešala mesta na stopničkah, saj je od vodilne trojice le Feller zadržal mesto med najboljšimi tremi, zasedel je drugo mesto. Zmagal je Nemec Linus Strasser, ki je bil osmi po prvi vožnji, tretje mesto je zasedel še en Avstrijec, Marco Schwarz. Četrti je bil tudi Avstrijec Mario Matt, ki se tako visoko prebil iz 26. mesta po prvem nastopu. Feller (+0,10), Schwarz (+0,16) in Matt (+0,46) so si razdelili mesta od drugega do četrtega, najboljšo peterico je zaokrožil Hrvat Filip Zubčić (+0,47), ki je bil deseti po prvi vožnji.

Vrhničan je v finalu lovil svojo najboljšo slalomsko uvrstitev. Na prvih dveh slalomih sezone je bil zadržan, v Alta Badii je bil 20., v Madonni di Campiglio pa 26. Njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu je tretje mesto v alpski kombinaciji v Banskem leta 2019, v slalomu pa je bil najvišje lani januarja v Madonni di Campiglio sedmi. Druga vožnja je bilo zahtevna, tudi zaradi megle in Hadalin, ko je bil v cilju, zasedel 12. mesto, do konca tekme je še zdrsnil neka mest in zasedel 16. mesto (+0,99).

Štefan Hadalin na slalomu za svetovni pokal na Sljemenu.
Štefan Hadalin na slalomu za svetovni pokal na Sljemenu. FOTO: AP

Najboljši slovenski dosežek na moških slalomih na Sljemenu je četrto mesto Mitje Valenčiča, ki ga je dosegel pred natanko desetimi leti.  Lansko preizkušnjo nad Zagrebom je dobil Noel, ki je na prestolu snežnega kralja Sljemena nasledil petkratnega zmagovalca, Avstrijca Marcela Hirscherja.