Zimski športi

Trojno avstrijsko slalomsko slavje, Hirscherju zlato

Are, 17. 02. 2019 12.51 |

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju je bila na sporedu še zadnja tekma, moški slalom. Odličja so si razdelili trije avstrijski smučarji, naslov svetovnega prvaka je ubranil Marcel Hirscher. Žan Kranjec je zasedel 17. mesto.

Po prvi slalomski vožnji na vrhu ni bilo presenečenja, v vodstvu je bil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je branil zlato iz zadnjega SP v St. Moritzu. Hirscher, tudi vodilni tekmovalec v skupnem seštevku svetovnega pokala, je bil na dobri poti, da ubrani zlato, pred drugim Francozom Alexisom Pinturaultom je imel 56 stotink prednosti, tretji je bil Avstrijec Marco Schwarz, ki je zaostajal že več kot sekundo (+1.22). Druga vožnja je malce spremenila razpored prve trojice, Hirscher pa je zanesljivo ubranil naslov prvaka, na zmagovalnih stopničkah sta bila še dva njegova rojaka. Michael Matt (+0,65) je bil srebrn, Marco Schwarz (+0,76) bronast. Hirscher je še tretjič postal svetovni prvak v slalomu, potem ko je bil zmagovalec pred dvema letoma v St. Moritzu in leta 2013 v Schladmingu.

Slovenski tekmovalci niso bili v ospredju, od trojice je bil najhitrejši Žan Kranjec na 26. mestu (+4,40) po prvi vožnji, na koncu je bil 17 (+2,28). Najboljšemu slovenskemu slalomistu Štefanu Hadalinu, ki je svojo prvo kolajno na prvenstvih srebrnega sijaja osvojil v kombinaciji, se ni izšlo po načrtih. Naredil je napako in padel, vseeno je nadaljeval, a si je pridelal visok zaostanek (+7,48) in je bil na 39. mestu, v drugi vožnji ni startal, 33. je bil Jakob Špik po prvi in tudi drugi vožnji (+9,20).